Zámečník sypal kolegům do svačin jed a díval se, jak trpí: Někteří kvůli tomu zemřeli

Autor: ČTK - 
7. března 2019
19:30

Opravdu krutou zábavu měl Klaus O. (57), zaměstnanec jedné firmy v Německu. Svým spolupracovníkům totiž několik let trávil svačiny a nápoje nebezpečnými látkami. Někteří z nich vážně onemocněli nebo předčasně zemřeli. Muž ve čtvrtek dostal za své činy doživotní trest.

Němec Klaus O. pracoval jako zámečník ve firmě z města Schloss Holte-Stukenbrock ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Svým kolegům několik let dával do svačin jed. Místní úřady v souvislosti s tím začaly zpětně vyšetřovat 21 podezřelých úmrtí. Ve firmě totiž zaznamenali neobvykle vysoký počet případů srdečních záchvatů a rakoviny.

Na případ se přišlo poté, co si jeden spolupracovník podezřelého všiml neobvyklého poprašku na svém obloženém chlebu. To ho zarazilo, pořídil fotografii a obrátil se s tím na vedení podniku, které pak nechalo v odpočinkové místnosti nainstalovat bezpečnostní kamery.

Klaus O. byl zatčen loni v květnu, když ho kamera zachytila, jak v nestřeženém okamžiku sype podezřelý prášek na kolegův sendvič. Policie zjistila, že prášek obsahoval octan olovnatý v množství, které by stačilo k vážnému poškození orgánů. Při prohledání bytu podezřelého vyšetřovatelé našli další nebezpečné látky, jako je rtuť, olovo a kadmium.

Dva z poškozených kolegů onemocněli s ledvinami a musejí žít s vážnými zdravotními omezeními. Třetí oběť leží v kómatu s nevratným poškozením mozku a starat se o ni musejí rodiče.

Porota uznala Klause O. vinným z trestných činů pokus o vraždu a těžké ublížení na zdraví, a to se zvláště přitěžujícími okolnostmi. Odsouzený se během vyšetřování a soudního řízení k podezřením nevyjádřil a motiv jeho jednání je nadále nejasný.

starymlok ( 7. března 2019 21:32 )

Vrať se trotle do základky

tomik007 ( 7. března 2019 20:35 )

Uz ani ty zamecniky nedelaji jako zamlada

Srna1 ( 7. března 2019 19:59 )

Konkurence to je sviňa

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud