Opilec (52) z Kroměříže vytáhl nůž na bývalou přítelkyni a její matku: Agresor ženám vyhrožoval smrtí

Opilý agresor vytáhl nůž na bývalou přítelkyni a její matku. Policisté ho odvezli na záchytku (ilustrační foto)
Opilý agresor vytáhl nůž na bývalou přítelkyni a její matku. Policisté ho odvezli na záchytku (ilustrační foto)  (Autor: Zbyněk Schnapka)
Autor: ČTK - 
27. února 2019
17:47

Podnapilý muž s nožem v ruce vyhrožoval v Kroměříži své bývalé přítelkyni a její matce zabitím. Fyzicky navíc napadl správce domu. Kriminalisté dvaapadesátiletého útočníka z Hodonínska dopadli a obvinili ho z nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. V případě prokázání viny mu hrozí až tříleté vězení.

Incident se stal v pondělí odpoledne v bytě v centru Kroměříže. „Mužova bývalá přítelkyně a její matka tam z důvodu ukončení nájmu zrovna vyklízely kuchyňskou linku. V tu chvíli k nim přistoupil obviněný, který se také nacházel v bytě, vytáhl ze zásuvky kuchyňský nůž a řekl jim, že je zabije," uvedla kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Vyděšené ženy podle ní vzápětí vyběhly z bytu ven. Uvnitř zůstal správce domu, který si byt po nájemnících přišel převzít. Začal agresorovi domlouvat, ať nedělá problémy. Ten poté vrátil nůž zpět do kuchyňské linky. Když se ale k němu správce otočil zády, chytil ho zezadu pod krkem a několikrát ho udeřil do obličeje.

„Další údery již správce vykryl a poté, co útočníkovi pohrozil, že zavolá policii, obviněný svého jednání zanechal," uvedla Kyšnerová.

Ženy po opuštění bytu zavolaly na tísňovou linku. Na místo události proto vyjelo několik policejních hlídek. „Policisté pachatele na místě zajistili a převezli do protialkoholní záchytné stanice," doplnila mluvčí. Od úterý kriminalisté muže trestně stíhají.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání