Zdánlivá banalita vyprovokovala muže k nehoráznému činu. Když totiž se svou společnicí a další neznámou ženou nastoupil 12. října do výtahu ve stanici metra Kobylisy, přiběhla na poslední chvíli mladá žena, dveře znovu otevřela a k trojici cestujících se přidala.

To ale muže rozpálilo doběla. „Začal jí nadávat, že ho tím zdržuje. K nadávání se přidala i další žena, která tam byla s ním,“ popsal takřka neuvěřitelné chování agresora policejní mluvčí Jan Daněk. Pak situace ještě vygradovala – muž totiž zničehonic vytáhl nůž a začal jím před nebohou ženou, která výtah doběhla, šermovat a vyhrožoval, že ji bodne!

Výtah naštěstí hned nato dojel do horní stanice. Všichni pak vystoupili jako by nic a odešli pryč. „V souvislosti s tímto případem hledáme jak podezřelého muže, tak ženu, která tam byla s ním. Potřebovali bychom mluvit i se svědkyní, která s nimi jela ve výtahu a celý incident viděla,“ uvedl Daněk. Pokud někoho z nich poznáváte, kontaktujte linku 158.

Video
délka: 01:25
720p 360p

Muž ve výtahu ohrožoval ženu nožem, chtěl ji bodnout. Policie České republiky

Hledanému muži je přibližně 40 let, měří 175 cm, má štíhlou svalnatou postavu, opálenou pleť, velmi krátké vlasy a krátké tmavohnědé vousy. Za trestný čin vydírání může jít až na osm let do vězení.

Video
délka: 00:14
720p 360p

Muž ve výtahu ohrožoval ženu nožem, chtěl ji bodnout. Policie České republiky

Fotogalerie
3 fotografie