Vážná dopravní nehoda u Mariánských Lázní: Cizinci, který řídil opilý, hrozí až osm let vězení

Autor: csk - 
20. 2. 2019
20:00

V neděli 17. února došlo u Mariánských Lázní k vážné autonehodě. Havárii měl způsobit šestadvacetiletý cizinec, který ve vysoké rychlosti údajně nezvládl řízení. Během nehody se zranil řidič i jeho dva spolujezdci. Policie u něj během dechové zkoušky naměřila 1,13 promile. Mladík byl po ošetření v nemocnici vzat do vazby a hrozí mu až osm let vězení.

Šestadvacetiletý muž zřejmě nepřizpůsobil rychlost stavu silnice a v pravotočivé zatáčce se svým renaultem vyletěl z vozovky. Následně s vozem narazil do pařezu a automobil se převrátil na střechu.

Přivolaná policie u řidiče naměřila 1,13 promile. Kvůli zraněním byl muž převezen do nemocnice, kde se kromě vyšetření podrobil i odběru krve. Spolu s ním byli do nemocnice převezeni i jeho dva spolujezdci. Jeden z nich byl z důvodu vážných zranění transportován letecky do plzeňské nemocnice.

Během vyšetřování se prokázalo, že cizinec užil vůz bez souhlasu jeho majitele. Chebští kriminalisté mladíka obvinili z těžkého ublížení na zdraví, neoprávněného užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky. Obviněný byl následně se souhlasem soudu vzat do vazby. V případě prokázání viny mu hrozí až osmileté odnětí svobody.

VIDEO: Policisté odvádějí v poutech šestadvacetiletého mladíka, který v opilosti způsobil vážnou dopravní nehodu u Mariánských Lázní.

Video Policisté odvádějí v poutech šestadvacetiletého mladíka. - PČR

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud