Proslulý guru znásilňoval a vraždil: Zmrzačené příznivce si přebrali jiní. Stovky bez varlat

Autor: ital - 
24. ledna 2019
16:25

Indický guru Gurmeet Ram Rahim Singh (51), vůdce sekty Dera Sacha Sauda vystupoval před svými následovníky jako hrdina. Natáčel hudební videoklipy a filmy, v nichž bojoval se zlořády a zachraňoval svět. Jeho stoupenci vyráběli v tajné nelegální továrně střelivo i padělky značkového zboží. Zločinů však měl na svědomí víc a mezi nimi i ty nejvážnější. Vedle několika znásilněných žen patří mezi ně i vražda novináře, který se pokoušel odhalit černočernou Singhovu povahu. Život náboženského vůdce se stal ukázkou rychlého vzestupu a o to hlubšího pádu.

Singh se narodil v chudé vesnici v rodině Sikhů. V 7 letech se stal členem sekty Dera Sacha Sauda a už ve 23 letech ji ovládl. Sekta sama sebe popisovala jako duchovní a dobročinnou organizaci pomáhající u dopravních nehod, nabízející pomocnou ruku obětem zločinů i padlým ženám, které zanechaly svého zaměstnání.

Velmi výrazný Singh se velmi rychle stal kultovní osobností. Považoval se za světce, filantropa, zpěváka, sportovce, filmového, hudebního a znalce, režiséra, herce a spisovatele.

Prohlašoval o sobě, že ovládá nadpřirozené síly, což předváděl ve filmech nebo v klipech, kde sám zpíval a bojoval se zločinci. Díky tomuto vynalézavému marketingu si získal mezi důvěřivými ženami i muži obrovskou řadu fanatických následovníků.

V roce 2017 však následoval hluboký pád z výsluní. Byl zatčen a odsouzen ke 20 letům za znásilňování členek své sekty. Mezi jeho věrnými vyvolalo zatčení vlnu odporu, která vyústila v řadu protestů a nepokojů. Během nich došlo k usmrcení nejméně 41 osob a zranění stovek dalších. Jejich odpor zeslábl, když se ukázalo, že guru neměl na triku „jen“ znásilnění, nýbrž širokou škálu dalších zločinů.

V roce 2002 si Singh objednal vraždu novináře Čandera Čhatrapatího, který se snažil prokázat, že v komunitě skutečně docházelo k systematickému znásilňování žen. Několik měsíců po uveřejnění článku o praktikách sekty Čhatrapatího skutečně přede dveřmi jeho domu zastřelil najatý vrah. 

Kvůli tomuto činu Singhovi soud v lednu 2019 zpřísnil trest na doživotí, jenže zkažený guru toho má mít na svědomí ještě víc. V roce 2015 prý nechal vykastrovat 400 svých mužských stoupenců. Tvrdil jim údajně, že díky kastraci lépe porozumí bohu. Pravděpodobně si však chtěl pojistit, že pouze on bude moci mít pohlavní styk se ženami z kultu.

Když vyšetřovatelé vstoupili do jeho sídla ležícího na pozemku o rozloze asi 280 hektarů, nalezli tajný tunel spojující jeho ložnici s oddělením pro ženy. Další tunel vedl z ložnice do ilegální továrny na střelivo, kde našli značné množství nábojů do útočných pušek Kalašnikov, 84 kartonů výbušnin a řadu nebezpečných chemikálií. Také objevili sklad se stovkami párů obuvi a padělky značkových oděvů a čepic.

Indická policie také vykopala na pozemku sekty ze země několik koster. To vyvolalo dohady, že se jedná o těla dalších odpůrců, které nechal Singh nebo jeho společníci zavraždit. Všechna tato odhalení vrhla nové světlo na činnost celého společenství a odstartovala Singhův pád do propasti zapomnění.

Přestože po prvním Singhově zatčení rozhořčení stoupenci kultu protestovali, jeho hrdinský status a politický vliv během pobytu za mřížemi rychle slábl. Během dvou let od jeho zatčení se členové sekty rozdělili a prchli k jiným náboženským vůdcům. Mnozí z nich si z života pod jeho vedením odnesli šrámy na těle i na duši. On sám už ale nyní nikomu uškodit nemůže. Rozlehlý areál jeho náboženské obce zeje prázdnotou a pomalu se rozpadá. Stejně tak mizí v zapomnění jeho pochybný kult.

pooomeranc ( 24. ledna 2019 18:20 )

vihor ( 24. ledna 2019 18:14 )

Tak tohle je možné snad jen v Indii. A v blízké době asi i v EU. Guru je evidentně pronásledovaný z náboženských důvodů. Z Německa by měli ihned vyslat vládní speciál a v rámci migračního paktu gurua převézt do svého eurosocialistického ráje. Tam mu přidělit vilu, mercedes a pořádné sociální dávky. A navrch zástup blondýn, které bude pravidelně znásilňovat, teda pardon, zasvěcovat do náboženských rituálů a učit je poznávat boha.

ahojky ( 24. ledna 2019 18:04 )

To je Novotný...?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud