Buddhistický guru ve Francii znásilňoval ženy a děti. Soud ho poslal do vězení na 12 let

Autor: ital, ČTK - 
20. prosince 2018
16:01

Francouzský soud poslal za mříže buddhistického mnicha jménem Karma Tshojay (56) z Bhútánu poté, co jej čtyři ženy a jejich děti obvinily z mnohačetného znásilnění a sexuálního napadání mezi lety 1990 a 2000.

Buddhistický mnich Karma Tshojay (56) si má odsedět 12 let za několikanásobné znásilnění a sexuální zneužití žen a nezletilých. Byl shledán vinným poté, co jej obvinily 4 ženy a jejich děti, které byly jeho stoupenci a bydlely v klášteře Chrám tisíce Buddhů ve vesnici La Boulaye asi 30 kilometrů jihovýchodně od Paříže.

Podle soudu Tshojay znásilňoval jednu dívku, když jí bylo mezi 11 – 13 lety, zatímco jiné byla teprve ve věku 9 let, když ji měl obžalovaný obtěžovat. Tshojay, jenž je znám jako „Tempa Lama“, byl obžalován opakovaně a poprvé zatčen již v roce 2012. Tenkrát mu ale žalobce nedokázal obvinění dokázat a soud ho osvobodil.

Tshojay nadále žil se svou manželkou ve stejné oblasti. Z náboženské společnosti, která  ve Francii vybudovala rozsáhlý buddhistický komplex, jej však vyloučili. Jiného mnicha rovněž z Bhútánu, kterého obvinili ze sexuálního napadení dívky mladší 15 let, soud osvobodil.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud