„Odháčkování“ znovu u soudu: Guru Jára nechce do kriminálu!

Autor: ČTK - 
14. ledna 2019
15:54

Rozsudek nad Jaroslavem Dobešem, zakladatelem esoterické školy Poetrie známým jako guru Jára, přezkoumá Nejvyšší soud. Dobeš podal dovolání, stejně jako jeho blízká spolupracovnice Barbora Plášková. Oba byli odsouzeni za znásilnění. Záznam o využitém mimořádném opravném prostředku se objevil v justiční databázi InfoSoud.

„Dovolání již podali oba odsouzení,“ uvedla na dotaz ČTK Eva Angyalossy, tisková mluvčí jihomoravského krajského soudu, který nyní podněty Dobeše a Pláškové postoupí spolu se spisem nejvyšší instanci k rozhodnutí. Oba obžalovaní jsou stíhaní jako uprchlí. Od roku 2015 jsou v imigračním detenčním zařízení na Filipínách.

Zlínská pobočka krajského soudu uložila Dobešovi 7,5 roku vězení, Vrchní soud v Olomouci trest zmírnil na 5,5 roku. U Pláškové vrchní soud korigoval původních 7,5 roku na pět let vězení. Podle verdiktu oba jako spolupachatelé násilně donutili ženu k souloži. Obžaloba byla původně širší, část rozsudku ale v říjnu zrušil vrchní soud.

Dobeš podle obžaloby ženy na různých seminářích „odháčkovával“. Tvrdil, že všemožné problémy žen jsou způsobeny háčky, které v nich zanechali bývalí sexuální partneři. Dobeš tyto háčky sexuálním aktem ženám údajně uvolňoval. Ve škole, která nabízela semináře jógy, tantry, astrologie či práce s energií, se podobné praktiky podle obžaloby děly v letech 2004 až 2007. Semináře se konaly například ve Zlíně nebo na statku na Olomoucku.

Video Guru Jára s žáky na Filipínách - Dagmar Světlovská

Dobeše s Pláškovou původně krajský soud odsoudil za šest případů znásilnění. V pěti z nich mohlo jít podle vrchního soudu o využití bezbrannosti žen, v šestém případě však došlo k prokázanému znásilnění. Právě za tento případ Dobeše s Pláškovou vrchní soud potrestal. Zbylými případy se bude znovu zabývat krajský soud. Řešit bude na základě odvolání žalobkyně i další dva případy, kde původně Dobeše s Pláškovou zprostil obžaloby.

Podle státního zastupitelství Plášková přivedla dívky do stavu bezbrannosti a Dobeš na nich vykonal soulož, žalobci tvrdí, že u některých žen se poté projevila posttraumatická stresová porucha. Obhajoba to popírala, tvrdila, že šlo o tantrickou praktiku, a nikoliv o soulož.

VIDEO: Guru Jára ve vězení

Video Guru Jára - Luboš Y. Koláček

salto ( 15. ledna 2019 07:41 )

Nebo hůř, že se ho tam budou snažit odháčovat

HledacPravdy ( 14. ledna 2019 18:34 )

Na tom odháčkování něco je. Já si taky pamatuju nejvíc tu poslední, co jsem trtkal. Ale na to si mohly holky najít i jinej falus, neż ten svatej..

HledacPravdy ( 14. ledna 2019 18:31 )

Bojí se, že mu fam zaháčkují kaďák.

starypes ( 14. ledna 2019 18:06 )

Zato tobě stojí........za h o v n o

tomik007 ( 14. ledna 2019 17:02 )

Zavrit do BOHNIC nebo do Czapiho Hnizda

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud