Tragická smrt pěti dívek při „únikovce“: Zemřely kvůli chybějící klice! Najít ji měly až během hry

Autor: DH - 
12. ledna 2019
16:24

Jako v pasti. Přesně tak se měly cítit dívky, které se rozhodly oslavit patnácté narozeniny jedné z nich při únikové hře. Celá situace ale skončila tragédií. Garáž, která byla na hernu předělána, neměla únikové východy, u dveří chyběla klika, kterou měly dívky teprve najít, a jediné okno bylo zamřížované. Z herny smrti tak nebylo úniku.

Celou dramatickou situaci nastínil pro polské Radio Kaszalin Ryszard Gasiorowski, mluvčí městské prokuratury. „Po vyřešení několika rébusů a záhad dívky měly nalézt kliku ve speciálním úkrytu, což bylo součástí hry. Po explozi plynové bomby a bleskově se šířícím požáru však na splnění této úlohy už neměly čas,“ řekl do éteru.

Při té příležitosti zmínil, že jediná možná cesta ven vedla oknem, které ale bylo zakryto sádrokartonem a navíc na něm byla mříž. Za celou situaci je podle prokuratury pravděpodobně zodpovědný vnuk majitelky, který se měl o únikové místnosti starat. V této činnosti ale evidentně pochybil a nepočítal s tím, že nejsou pokoje správně vytápěny a především nemají únikové východy. Právě ty by nejspíše dívkám při obdobné situaci zachránily život.

Pětice puberťaček měla při únikové hře oslavit patnácté narozeniny jedné z nich. V Koszalinu na severu Polska ale v areálu společnosti zřizující novodobou zábavu vybuchla plynová bomba. Dívky se v důsledku vypuknutého požáru v uzavřené místnosti udusily oxidem uhelnatým. Amelie, Karolina, Malgorzata, Viktorie a Julie měly ve čtvrtek na hřbitově v Koszalinu pohřeb. Všech pět kamarádek leží v hrobech vedle sebe.

Vyšetřování celé události připadlo těm nejlepším kriminalistům z Polska, příčinnou neštěstí je prozatím určena netěsnící nádoba na plyn. Až čas ukáže, zda si nějaký trest odpyká i zřizovatel hry.

V důsledku strašlivé tragédie se v celém Polsku vzedmula vlna kritiky proti podobné zábavě a na to konto inspektoři uzavřeli již 13 podobných areálů. Dohromady už bylo po celé zemi překontrolováno na 180 heren. Celkem se jich na území Polska provozuje na 1100.

hnusnejsvet33 ( 12. ledna 2019 19:19 )

Doba si vybírá svou daň. Zvláštní dnešní mládež. Pokud nepociťují pořádnej adrenalin a nebezpečí, tak to pro ně není ta správná zábava. Jen riskovat, brát drogy, jezdit rychle autem. V podstatě duševní mrzáci. Ale dobře, jejich volba, a pokud to neodnese někdo jiný, tak tedy - maj, co chtějí!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud