Otřesná bilance nehod na Olomoucku: Senior nezvládl řízení a zahynul, o kus dál řidička uhýbala vozidlu a skončila na střeše

Autor: chal - 
21. prosince 2018
19:45

V posledních dnech došlo v Olomouckém kraji k několika vážným dopravním nehodám. Ve středu odpoledne skončila řidička osobního automobilu na střeše v příkopě, když uhýbala před špatně předjíždějícím autem. Žena naštěstí vyvázla bez zranění. Tragický konec ale měla nehoda ze čtvrtečního rána, kdy 71letý řidič nezvládl řízení, vyletěl ze silnice a několikrát se otočil přes střechu. Svým zraněním na místě podlehl.

Na Jesenicku ve středu krátce po čtvrté hodině odpoledne skončila 42letá řidička v příkopě na střeše, když strhla řízení, aby se vyhnula střetu s protijedoucím autem. „Řidič přesně nezjištěného vozidla jedoucí ve směru od Černé Vody na Žulovou přejel do protisměru. Řidička ve snaze předejít střetu strhla řízení a vjela do příkopu, kde se s vozem přetočila na střechu,“ popsala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Řidič dotyčného vozidla po nehodě nezastavil, aby havarované pomohl a z místa ujel směrem na obec Žulová. Policie po řidiči pátrá a prosí případné svědky, aby se ozvali na linku 158, pokud mají informace, které by mohly pomoci k dopadení nezodpovědného řidiče. Policisté provedli řidičce havarovaného vozu dechovou zkoušku, která měla negativní výsledek. Škoda na jejím autě je zhruba 30 tisíc korun.

Ve čtvrtek ráno na silnici mezi Horní Těšicí a Ústím na Přerovsku zemřel 71letý řidič osobního automobilu. Důchodce nezvládl řízení a vyletěl ze silnice. Mimo vozovku se několikrát obrátil přes střechu.

Řidič při karambolu utrpěl zranění, na jejichž následky na místě podlehl. Proč k nehodě došlo, policisté vyšetřují. Škoda na vozidle byla předběžně stanovena na 100 tisíc korun.

tomik007 ( 21. prosince 2018 20:49 )

OLOMOOCKA TYKADLA: koho uchvati - toho pozrou

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud