Středa 29. listopadu 2023
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Zataženo, sněžení 1°C

Kožešinová farma hrůzy! Aktivisté našli lišky a norky trpět v příšerných podmínkách

Autor: chal - 
26. listopadu 2018
20:21

Ochránci zvířat z Velké Británie zveřejnili šílené záběry z kožešinové farmy ve Finsku. Zvířata chovaná pro vzácnou kůži na ní žijí v příšerných podmínkách a před smrtí neuvěřitelně trpí. Záběry zbídačených norků a lišek jsou jen pro silné povahy...

Organizace na ochranu zvířat Humane Society International (HSI) zveřejnila šokující materiály, které nafotili a natočili její pracovníci na jedné z kožešinových farem ve Finsku. Zvířata na snímcích jsou zjevně vystrašená a zanedbaná. Mnoho z nich má vážné zdravotní potíže.

Zvířata chovaná pro cennou kůži zkrátka zažívají před smrtí muka. Majitelé farmy je totiž drží v naprosto nevyhovujících podmínkách. Malé klece, nedostatek potravy a nulová zdravotní péče jsou důvodem, proč je pro dotyčné norky a lišky smrt vysvobozením.

Z hladu dochází na farmě nezřídka dokonce ke kanibalismu! Zvířata zkrátka nemají na výběr, o potravu musí bojovat. A když potrava není, nezbývá než požrat slabší kusy. Boje v klecích zvířatům způsobují vážná zranění, která jejich majitelé nijak neřeší. Těm jde o jediné – o zisk.

„Pokud je tohle to nejlepší, co může kožešinový průmysl zvířatům poskytnout, není divu, že s ním stále více designérů a prodejců nechce mít nic společného,“ řekl médiím profesor veteriny Alastair MacMillan. Podle něj mají dotyčná zvířata v důsledku tristních životních podmínek řadu psychických i fyzických potíží.

„Řada z nich má otevřená, infikovaná zranění. Několik lišek má fatálně poškozený zrak, ta zranění jsou velmi bolestivá,“ popsal MacMillan záběry z šílené farmy.

Video  Ochránci zvířat našli na kožešinové farmě stovky zanedbaných zvířat  - Humane Society International, Oikeutta Elaimille
Video se připravuje ...

Ředitelka britské pobočky HSI Claire Bass byla nafilmovaným materiálem tak šokovaná, že se rozhodla protestovat před ministerstvem zemědělství, které kritizuje za „dvojí metr“. Británie totiž na svém území provozování kožešinových farem zakazuje, dovoz kůží z jiných států ale povoluje. Bass se nechala symbolicky zavřít na 24 hodin do klece.

„Vidět ta zvířata tak zlomená, že se uchylují ke kanibalismu, je srdcervoucí,“ řekla Claire Bass. „V těch maličkých klecích žijí nekvalitní život, jsou jen stínem těch zvířat, jakými by byla ve volné přírodě. Je neuvěřitelné, že se kožešinový průmysl pořád snaží takové věci ospravedlňovat,“ dodala.

V samotném Finsku je situace ohledně kožešinových farem alarmující. Tvrdí to aktivisti z tamní organizace na ochranu zvířat Oikeutta Elaimille. „Byl jsem na více jak stovce takových farem. Při každé návštěvě si člověk uvědomí, jak moc ta zvířata trpí. Stále více zemí kožešinové farmy zakazuje, ale ve Finsku to vláda dokonce podporuje,“ řekl jeden z aktivistů. Podle odhadů obhájců kožešinového průmyslu Finsko díky takovým farmám vydělá až 500 milionů euro ročně.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud