Pejska vyděsil ohňostroj k smrti: Zemřel na infarkt schoulený pod terasou

Autor: rc - 
7. listopadu 2018
19:15

Období oslav, kdy vybuchují ohňostroje a petardy, je trýznivé pro naše čtyřnohé mazlíčky. Tato lidská zábava může dokonce skončit i tragédií! Pejsek Winston z anglického Manchesteru byl vyděšený z vybuchujících ohňostrojů natolik, že dostal infarkt a zemřel.

To, že je vybuchování ohňostrojů a petard pro pejsky nebezpečné, se píše neustále. Nejhorší období pro naše čtyřnohé mazlíčky je kolem Silvestra. Pejskům se v tento den doporučuje dát prášky, schovat je do sklepa, kde tolik výbuchy neslyší, a neustále je utěšovat.

V poslední době se ovšem čím dál častěji odpalují ohňostroje i mimo oslavy Nového roku. To se stalo osudné pejskovi Winstonovi, který byl umístěn v útulku Dogs 4 Rescue v anglickém Manchesteru. Winston byl moskevský strážní pes a byl zachráněn z Bulharska, kde byl týrán. Začátkem roku mu byly navíc diagnostikovány problémy se srdcem.

V pondělí večer se nedaleko centra konaly bujaré oslavy a v rámci toho byly odpalovány i ohňostroje. Když se kolem půlnoci zdálo, že už další výbuchy nebudou, Winston s ostatními psy byl vypuštěn ven. Ovšem poté se ozvaly výbuchy znovu a psi utíkali zpět dovnitř. Pracovníci centra však mezi pejsky neviděli Winstona, a tak vyrazili ven, aby ho našli a přivedli zpět.

Osmiletý pejsek byl vyděšený natolik, že nevěděl, kam se před ránami schovat, tak zalezl pod terasu, kde se domníval, že bude v bezpečí. Jeho slabé srdce však vypjatou chvíli neuneslo a Winston dostal infarkt. „Naprosto nesnášel hlasité rány,“ vysvětlila majitelka centra Emma Billington pro britský deník Daily Mirror. „Byli venku a rány se znovu ozvaly, všichni psi byli vystrašení a utíkali dovnitř. Všimli jsme si, že chybí. Dostal infarkt a zemřel pod terasou. Musíme říct lidem, jak je to špatné pro psy. Tohle ho prostě zabilo. Celý život trpěl v rukou lidí,“ uzavřela.  

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

europa ( 8. listopadu 2018 06:08 )

Bydlím na malé vesnici. Bouchání rachejtlí je tady každou chvíli. Nechápu, proč to obec nezakáže. Lidé jsou bezohlední, bohužel, a tak by měla zasáhnout obec. Zrovna tak je to s pálením, věčně tady ti burani pálí nějaký odpad, kvůli smradu nelze otevřít okno, nemůžeme si vyvětrat ani před spaním. Někteří lidé jsou prostě dobytek

effin ( 7. listopadu 2018 21:11 )

ANO souhlasím s plošným zákazem ohňostrojů po celý rok mimo 1.1. Nevím proč mám poslouchat rachot v noci protože nějakého zbohatlíka syn slaví narozeniny. Ještě že naši hafani jsou trénovaný od mala tak se nebojí. Radši ty prachy za rachejtle prožrat a propít 😁

zkratik ( 7. listopadu 2018 20:32 )

každoročně o Silvestra nemůžu pochopit,proč majitelé psů berou svý miláčky na podívanou ohňostroje na náměstí v našem městě

snehulak ( 7. listopadu 2018 19:37 )

Jak nazvat majitele psa, který neví, že nejen psy, ale i ostatní zvířecí mazlíčky ohňostroj děsí? Asi podobně, jako člověka, který přechází křižovatku na červenou a dokonce se ani nerozhlédne. Ten název si jistě dosadí každý sám podle nátury, výběr je v našem jazyce obrovský.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud