Iva léta pomáhá týraným psům. O jejich osudu, slzách i radosti píše knihu

Autor: Jana Ulrichová - 
25. 11. 2018
16:20

Iva Volková už řadu let pomáhá týraným psům. V Hamru na Českobudějovicku provozuje od roku 2013 dočasný domov pro týrané psy Rafael. Osudy jejích svěřenců jsou vesměs velmi pohnuté, prožila si s nimi ale i řadu úsměvných příhod, které se teď rozhodla popsat v knize. Titul s názvem Příběhy statečných pojednává o jejím několikaletém životě mezi týranými pejsky.

„Bude to o slzách, o radosti, budou tam i krásné, úsměvné příběhy, bude to o vzájemné lásce a o dobru,“ přiblížila Iva Volková. Dodala, že knížka je určena nejen dospělým, ale i dětem, které se díky ní dozví, jak se chovat ke zvířatům a jak s nimi pracovat. Zároveň by měla být i návodem pro podobné nadšence, kteří by chtěli stejně jako ona týraným pejskům pomáhat.

Peníze na vydání knihy paní Iva nemá, proto je chce získat prostřednictvím projektu Hithit, který se specializuje na hromadné financování různých tvůrčích počinů. „Prosím o účast v tomto projektu. Pokud se tam totiž podaří nashromáždit dostatečné množství peněz, bude moci kniha vyjít v únoru v nákladu tří tisíc kusů,“ řekla.

Iva dodala, že veškerý výtěžek z prodeje knihy, která bude mít 220 až 250 stran a bude obsahovat i řadu barevných fotografií, půjde na transparentní účet s názvem Rafael.  Ivino otevřené srdce psům, do něhož lze nahlédnout na webu útulku www.rafael-ops.cz.

„K objednání bude kniha jen u nás nebo přes již zmíněný Hithit, a to proto, abychom nemuseli platit vydavatelství a nakladatelství. Z výtěžku pak budu pomáhat všem potřebným registrovaným útulkům v Česku, které nedosáhnou na mnohdy velice nákladné operace pejsků,“ řekla Iva Volková.

Knihu lze na Hithitu rovnou objednat nebo na ni jen přispět. V takovém případě dostane přispívatel dárek. „Odměny jsem připravila já a jsou vymyšleny a vedeny srdcem, stejně jako celá má aktivita kolem pejsků,“ doplnila autorka.

bibijana ( 28. listopadu 2018 17:40 )

Na těch útulcích je pro mě nesmírně stresující pohled na ty psy,celý den zavřené v klecích, zvané kotce.Jeden takový jsem podporovala,ale už nebudu.Obsluha přišla na 1 hodinu dopoledne,na 1 hodinu odpoledne.Nebudu jmenovat, který to je.Na fc samé žádosti o příspěvky. Pes je smečkové zvíře,sjednají si pořádek sami mezi sebou.Kdyby aspoň u těch kotců měli ještě samostatné výběhy a zateplené boudy.Fenky jsou většinou kastrované,takže nevidím žádný problém,aby psi většinu dne byli na volno ve výbězích.Až takový najdete,tak ten budu podporovat.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa