Nemocná žena se v Ústí chtěla zabít skokem do Labe: Z mrazivé vody ji zachránili dva policisté

Nemocná žena se v Ústí chtěla zabít skokem do Labe: Z mrazivé vody ji zachránili dva policisté.
20. 11. 2018
14:22

Před utonutím zachránili ženu (51) v Ústí nad Labem dva policisté. Sebevražedkyně skokem do Labe chtěla řešit svou vážnou nemoc. Z mrazivé vody ji vytáhli dva policisté a zachránili jí tím život.

Skokem z mostu Dr. Edvarda Beneše se rozhodla ukončit svůj život žena v neděli v poledne. Jenže její sebevražedný pokus uviděl náhodný kolemjdoucí a celou věc nahlásil na policii. Na místě byly během pár minut hlídky, které ženu lokalizovaly asi 15 metrů od břehu. Silný proud, nízká teplota a hloubka řeky ženu přímo ohrožovaly na životě.

„Policista nstržm. Milan Duplinský z oddělení hlídkové služby, který na místo přijel jako první, neváhal a skočil do ledové řeky, aby ženu zachránil. Musel plavat několik metrů, než se k silně podchlazené ženě dostal a držel ji nad hladinou,“ popsal policejní mluvčí Dan Vítek.

Na pomoc kolegovi neváhal skočit ani druhý policista – prap. Tomáš Hajas z obvodního oddělení Ústí nad Labem, který za nimi skočil do Labe. Společně se jim pak podařilo doplavat i s ženou ke břehu, kde jí s dalšími policisty, kteří na místo přijeli, poskytli první pomoc, zabalili do dek a zavolali rychlou záchrannou službu,“ dodal mluvčí.

Jednapadesátiletá žena policistům prozradila, že chtěla spáchat sebevraždu z důvodů své těžké nemoci.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud