Rodina Čechů se vybourala na cestě do Chorvatska: Za záchranu děkují strážnému andělovi ze Slovenska

Autor: dce - 
22. srpna 2018
17:18

Podruhé se narodili členové rodiny z Kolína. Po drsné nehodě na cestě do Chorvatska na dovolenou jim se záchranou dětí pomohla i mladá Slovenka. Díky sociálním sítím se strážného anděla podařilo vypátrat a Magda s rodinou jí mohla znovu poděkovat.

Magda s manželem Alešem, pěti dětmi a kamarádem mířili ve dvou vozech do Chorvatska, aby si jako stovky jiných českých rodin užili sluníčko a moře. Jenže do vysněného cíle v úterý už nedojeli. „14. 7. 2018 po 7. hodině ranní cestou do chorvatského Omiše se nám na dálnici kousek od Karlovce stala ošklivá autonehoda, při které došlo ke zranění mých dětí. Nemusím popisovat hrůzu, kterou zažívají rodiče, když vidí autonehodu svých dětí v přímém přenosu,“ popsala Magda S. na Facebooku.

Velká rodina na dovolenou jela ve dvou autech – Magda s Alešem, dcerou Annou Marií (12) a Terezkou (15) v jednom a syn Alexander (22) vezl svou sestru Adélku (19), bratra Vojtu (17) a svého kamaráda v autě druhém. Právě Alexander po náročné celonoční jízdě dostal podle serveru Čas.sk mikrospánek a naboural do před sebou jedoucího auta.

Rodiče nehodu viděli ve zpětném zrcátku, okamžitě zastavili a doběhli k nabouranému autu. „Popisovat pocity, kdy z auta vytahujete dceru křičící bolestí, ošetřujete své děti, je snad i zbytečné. Dlouhé minuty, než dorazí záchranáři, jsou nekonečné a pak se objevil náš anděl strážný...,“ vypráví Magda.

„Slovenská lékařka, která nám všem okamžitě pomohla, byla úžasná, v tu chvíli udělala, co mohla, aby nám pomohla. Zůstala s námi po celou dobu, dokud nepřijela sanitka, a to chvíli opravdu trvalo, pro mě skoro věčnost. Všechny nás uklidňovala, když dorazila sanita, domluvila se se záchranáři a vše nám přeložila, vysvětlila...V tom frmolu a stresu jsem neměla čas zeptat se ani na jméno, jen jsem ji objala a děkovala, oběma nám tekly slzy.“

Magda po pátku pátrala po jejich zachránkyni po sociálních sítích. A nakonec se zadařilo a rodina mohla mladé Slovence Zuzaně poděkovat znovu. Rodina nakonec k moři přeci jen dojela. „Dorazili jsme na místo našeho vytouženého odpočinku do Omiše, kam manžel odvezl mladší děti a pak se vrátil zpět pro starší, kteří byli v nemocnici na pozorování,“ uzavřela Magda.

bizon_pepa ( 22. srpna 2018 21:33 )

Buď klasická chyba začátečníka nebo rakouští Fritzlové opět řádili a cesta trvala neúměrně dlouho.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud