Těhotnou matku zastřelil vrah kuší: Nenarozené dítě zázrakem přežilo

13. 11. 2018
20:52

K hrůzné vraždě došlo v pondělí ve východním Londýně. Těhotná matka pěti dětí Sana Muhammad (†35) byla zastřelena kuší ve svém domě přímo před zraky svých vyděšených dětí, když myla nádobí. Lékařům se podařilo zachránit její ještě nenarozené osmiměsíční dítě, mamince však už nebylo pomoci.

K útoku došlo v pondělí okolo 7:30 ráno. Sanin manžel Imtiaz Muhammad zahlédl útočníka, jak se skrývá venku za kůlnou. Rozběhl se do domu a křičel: „Utíkejte! Utíkejte!“ Střelec jej však následoval až do kuchyně, kde Sana právě umývala nádobí, když ji zasáhla střela z kuše.

„Nemůžu si pomoct, ale myslím, že ta střela byla určena mně a ona ji za mě schytala. V kuchyni seděly děti, bylo to příšerné. Šíp se zabodl do jejího srdce, ale minul naše nenarozené dítě,“ uvedl zdrcený manžel. Jejich děťátko se mělo narodit asi o čtyři týdny později, lékařům se ho však za pomoci císařského řezu podařilo zachránit.

Sanu všichni její sousedé popisují jako milou a sympatickou ženu, s níž se přátelili. „Byla milá, pečující a úžasná matka. Byly jsme blízké přítelkyně a sdělovaly jsme si vzájemně naše problémy a mohly jsme spolu mluvit hodiny,“ řekla Zia Khan, jež Sanu znala již osm let.

Sana měla ještě 5 dětí. Tři z prvního manželství v letech 18, 14 a 12 a dvě z manželství s Imtiazem, kterým bylo 5 a 2 roky. Před sedmi lety se rozhodla konvertovat k islámu.

Podle vyjádření Scotland Yardu žena utrpěla závažná poranění v oblasti břicha. Z její vraždy byl obviněn padesátiletý Ramanodge Unmathallegadoo (50). V úterý odpoledne měl mít stání u soudu Barkingside Magistrates Court.

Za rok 2018 až doposud bylo v Londýně spácháno 119 vražd, což je více než celkový počet v loňském roce.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud