Pomsta zhrzeného soudce: Znovu ho nezvolili, propustil proto násilné kriminálníky

Soudce Glenn Devlin se nedočkal znovuzvolení, propustil proto obžalované z násilných trestných činů jako pomstu.
Autor: shp - 
9. 11. 2018
19:03

Republikánský soudce Glenn Devlin z Texasu ukázal pořádnou dávku zhrzenosti a nulovou sebereflexi, když propustil celou řadu nebezpečných kriminálníků. Důvod? V podzimních volbách nebyl zvolen, a tak se před koncem svého mandátu rozhodl, že se pomstí.

Podle webu BBC propustil 7 mladistvých delikventů, kteří jsou obviněni převážně z násilných trestných činů. Okresní prokurátorka Kim Ogg je přitom rozhodně proti. „S propuštěním násilníků nesouhlasíme, ať je jejich věk jakýkoliv, protože může ohrozit bezpečnost veřejnosti,“ řekla portálu.

Veřejný obhájce Steve Halpert uvedl, že se Devlin každého obviněného zeptal, co chce dělat na svobodě, pokud ho propustí. „Když vás pustím, půjdete ven a zavraždíte někoho?,“ ptal se prý soudce mladistvých kriminálníků. Když se dočkal záporné odpovědi, dotyčného propustil.

Zmiňovaní delikventi jsou obviněni z různých zločinů. Jde o přestupky až po násilné trestné činy. Po kontroverzním rozhodnutí měl Devlin v soudní síni prohlásit: „Přesně toto si voliči přejí.“ Není vyloučeno, že Devlina čeká postih. Je možné, že jeho rozhodnutím se bude zabývat soudní komora.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud