Opilec nezvládl u Vrchlabí zatáčku: Auto sešrotoval o strom a těžce zranil spolujezdkyni

Autor: dce - 
9. listopadu 2018
17:25

Pořádné štěstí v neštěstí měla dvojice na Trutnovsku. Řidič, který v úterý ráno ujížděl po místní silnici se skoro jedním promile v žíle, nezvládl zatáčku a jízdu ukončil ve stromě. Ačkoliv on vyvázl bez zranění, jeho spolujezdkyni převezli záchranáři do nemocnice s těžkými poraněními.

K nehodě došlo v úterý v šest ráno mezi Vrchlabím a Dolní Brannou. Řidič (65) vozu BMW zřejmě nezvládl levotočivou zatáčku a vylétl ze silnice. Nejdřív narazil do značky a pak do stromu.

"Ve vozidle společně s ním jela ještě spolujezdkyně, která utrpěla těžké zranění, a záchranáři ji převezli do vrchlabské nemocnice. Muž vyvázl bez zranění," uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Policisté dali řidiči na místě dýchnout a nestačili se divit. Naměřili mu totiž hodnotu 0,87 a 0,84 promile v dechu. "Muž dále podstoupil lékařské vyšetření s odběrem krve. Hmotná škoda je předběžně vyčíslena na částku 305 tisíc korun," dodal mluvčí. Policie nehodu dál vyšetřuje. Řidiči však  může hrozit zákaz řízení nebo peněžitý trest.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud