Nepojízdné auto po nehodě nechal napříč silnicí a šel na pivo: Policistům nadýchal a přišel o řidičák

Autor: dce - 
1. 6. 2018
16:03

Skutečně zvláštně se rozhodl situaci po autonehodě řešit řidič (41) z Vysočiny. Po havárii se mu z auta utrhla náprava a vůz zablokoval silnici. Řidič prostě vystoupil a vyrazil do blízké vesnice na pivo. Policistům pak ale nadýchal a přišel tak o řidičák.

Nehoda se stala ve čtvrtek u Štoků na Havlíčkobrodsku. "Řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy a po projetí pravotočivou zatáčkou vyjel vpravo na krajnici. Dostal smyk a narazil do travnatého svahu na druhé straně silnice. Od něho se vozidlo odrazilo a zůstalo stát na vozovce,“ popsala serveru iDnes.cz policejní mluvčí Dana Čírtková.

Vůz nehodu jednoduše řečeno nepřežil - zadní náprava se utrhla a pokračovala ještě kousek v osamocené jízdě a z auta se vysypaly i další součástky. Řidič, kterému se naštěstí nic nestalo, po obhlédnutí situace asi usoudil, že s vrakem nic nezmůže a vydal se do Štoků. "V prodejně potravin údajně vypil dvě piva a poté se vrátil zpět,“ informovala Čírtková.

Procházka mu ale trvala dost dlouho, aby na místo dorazili policisté. Ti mu dali pochopitelně dýchnout - přístroj ukázal nejprve 1,51 a později dokonce 1,69 promile. Muž se nakonec přiznal, že popíjel i předchozí večer. Na místě tak přišel o řidičský průkaz a policisté pochopitelně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud