Důchodce (81) si na dálnici u Sokolova spletl směr i pedály! Způsobil hromadnou nehodu

Senior (81) se otáčel na dálnici u Sokolova a spletl si pedály: Skončil v příkopě a způsobil hromadnou nehodu  (Autor: Policie ČR)
Autor: dce - 
9. listopadu 2018
10:26

Skutečně bizarní nehodu šetřili policisté minulý pátek na Karlovarsku. Jednaosmdesátiletý senior zde najel na dálnici do protisměru, když mu to došlo, chtěl se otočit, ale spletl si pedály a sjel do příkopu. V souvislosti s ním pak došlo k další hromadné nehodě několika aut a motocyklu. Naštěstí se celá kolize obešla prakticky bez zranění.

Mohlo to ovšem dopadnout mnohem hůř. Senior (81) vjel v pátek po osmé večerní na dálnici D6 ve směru od Sokolova na Karlovy Vary do protisměru. „Po ujetí přibližně 500 metrů se chtěl řidič otočit, avšak chybnou manipulací pedálů skončil s vozidlem mimo komunikaci ve svahu," uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Místem v tu chvíli projížděl i osmadvacetiletý muž, který zastavil a vystoupil z vozu, aby seniorovi v nesnázích pomohl. „Následně měl vstoupit do pravého jízdního pruhu a upozorňovat projíždějící vozidla na dopravní nehodu. V tento okamžik zde projížděl ve vozidle značky Hyundai 27letý řidič, který ve snaze zabránit střetu strhl řízení vozidla vlevo, čímž došlo ke střetu s vozidlem značky Škoda, které řídil 66letý muž jedoucí v levém jízdním pruhu," informovala mluvčí.

Za nimi ovšem jel na motorce 50letý muž, kterému vozy po nehodě utvořily překážku v cestě, které už se nezvládl vyhnout. „Strhl tak řízení motocyklu vpravo, přičemž narazil do zadní části vozidla značky Škoda. Muž upozorňující na dopravní nehodu stačil uskočit, přičemž si poranil nohu," doplnila Týřová.

Policisté úsek, kde došlo k hromadné nehodě, uzavřeli. Všechny řidiče podrobil zkoušce na alkohol, která byla negativní. Okolnosti nehody jsou dále v šetření, škoda byla předem odhadnuta na 250 000 korun.

petrw ( 9. listopadu 2018 12:20 )

dedek jeden odporny zavrit az tam zkape!

pe17 ( 9. listopadu 2018 11:06 )

okamžitě odevzdat řidičák!!oni totiž vjedou do kruháče od krámu do protismněru včera se mi to stalo,že dva vyjížděli od penny a normálně v protismněru

pekaaaros ( 9. listopadu 2018 10:56 )

lepší dupnout u Sokolova na špatnej pedál než dupnout u Teplic na špatnou šlapku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud