Kvůli zdravotním problémům srazil senior (†67) za volantem cyklistu: Řidiče se nepodařilo zachránit

Kvůli zdravotním problémům srazil senior (†67) za volantem cyklistu: Řidiče se nepodařilo zachránit (ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
23. 8. 2018
12:55

Dramatické chvíle zažili ve středu vpodvečer u Prosenic na Přerovsku spolujezdci řidiče osobního auta, kterého postihla za jízdy zdravotní indispozice. Muž ztratil kvůli tomu kontrolu nad řízením, srazil při jízdě cyklistu, přičemž vůz se jeho spolujezdcům podařilo zastavit až po 850 metrech. Řidiči ale už nedokázali pomoci ani přivolaní záchranáři, sedmašedesátiletý muž na místě zemřel. Cyklista byl po pádu zraněn.

Nehoda se stala v katastru Prosenice, sedmašedesátiletý řidič jel v osobním vozidle Ford ve směru od Přerova na Osek nad Bečvou. Během jízdy, pravděpodobně z důvodu náhlé zdravotní indispozice, ztratil kontrolu nad řízením a přejel do protisměrné části vozovky, kde zpětným zrcátkem zavadil o řídítka cyklisty, který jel v protisměru. Cyklista po kolizi spadl na silnici," uvedla krajská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Vůz po střetu pokračoval dál v jízdě směrem na Osek nad Bečvou, kde se ho spolucestujícím asi po 850 metrech podařilo zastavit u pravého okraje vozovky. I přes veškerou snahu zdravotníků se nepodařilo životní funkce řidiče obnovit a na místě zemřel. Cyklista byl na místě události ošetřen jednorázově," doplnila policejní mluvčí. U zemřelého nařídili policisté soudní pitvu.

pajato73 ( 23. srpna 2018 14:54 )

ty ses takove pako... kdyz nerozumis cesky, tak tahni na slovensky dennik...

jussuf ( 23. srpna 2018 13:51 )

Nie je jasné, ako možno niekoho za volantom zraziť

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud