Osmačka se podřezala na školních záchodcích. Kvůli šikaně od spolužáků

Pokus o sebevraždu kvůi šikaně! Žákyně si pořezala ruce na záchodě na základce
Autor: rc - 
29. října 2018
11:44

Vzít si život se pokusila žákyně 8. třídy v České Lípě. Dívka se přímo v budově základní školy pořezala na ruce. K pokusu o sebevraždu ji dohnala šikana ze strany spolužáků.

„Začalo to urážkama kvůli tomu, jak vypadám a co jsem. Že jsem zas**** cikánka, že jsem chlupatka, že jsem d*bil,“ řekla žákyně 8. třídy pro TV Nova. Dívka, která navštěvovala ZŠ Slovanka v České Lípě, se prý ze začátku snažila urážky ze strany spolužáků ignorovat, ovšem útoky vůči ní byly horší a horší. „Snažila jsem se to neřešit, nereagovat, ale teď už to fakt nešlo. Šla jsem na záchod a tam jsem se podřezala,“ popsala.

Dívka se stala terčem šikany zřejmě kvůli tomu, že je z jedné čtvrtiny Romkou po otci. Ve škole nikdy neměla žádné problémy a její prospěch byl výborný. „Na konci školního roku měla jednu dvojku. A tamti kluci? Ti jsou rádi, že procházejí," řekla Lucie, maminka žákyně.

„Mohu potvrdit, že jsme zjišťovali, za jakých okolností nezletilá dívka sama sobě způsobila řezná poranění na ruce, ovšem vzhledem k jejímu věku se nemůžeme k případu blíže vyjadřovat,“ uvedla mluvčí českolipských policistů Ivana Baláková.

„Ti chlapci dostali nějaké snížené známky, nějaká výchovná opatření. Jsou opravdu pod drobnohledem nejenom vedení školy, ale i třídních učitelů. Ředitelská důtka, dvojka a trojka z chování na řadu dětí z 80% vůbec neplatí, ba někdy se tím děti holedbají, že jsou něco víc,“ řekl ředitel školy Václav Špetlík.

Šikanovaná dívka se už do školy nevrátí, rozhodla se přejít na jinou, kde útočníky, kteří odmítli školu opustit, nebude potkávat, a začne znovu.

maq7 ( 29. října 2018 13:26 )

Přesně tak

simeone ( 29. října 2018 12:38 )

Je cikánka? Je. Je chlupatá? Podle kluků je. Co je na tom proboha za šikanu? Jsou to fakta. Cikánský vůdce by se měl klukům omluvit a ředitele školy by měli zahrabat do kompostu. Tohle se nedělá pane řediteli. Nebo že by byl pan ředitel taky "opálený" a pracovitý?

Monikay ( 29. října 2018 11:57 )

Škoda že holčička na jinou školu nepřešla už dřív. Ušetřila by si rok trápení.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud