Záhadné okolnosti utonutí Michala (†19): Sebevraždu nespáchal! Zlobí se rodiče

Autor: chal - 
9. 10. 2018
17:40

Devatenáctiletý automechanik Michal Velecký šel před třemi roky se svými blízkými do hospody v Uherském Hradišti. Cestou domů se ztratil své dívce z očí a od té doby ho jeho rodina pohřešovala. Po pěti dnech našli policisté jeho rozkládající se tělo v nádrži čističky odpadních vod. Případ policie uzavřela jako sebevraždu, s tím se ale Michalovi rodiče nechtějí smířit. Případ po třech letech připomněl pořad Záhady Josefa Klímy.

Michal strávil příjemný večer v hospodě s přítelkyní, rodiči, starším bratrem a jeho partnerkou. V noci se skupina začala postupně rozcházet. Jako první odešel Michalův starší bratr Martin s přítelkyní. Pak z restaurace odešel Michal se svou dívkou Adrianou.

Dvojice se společně vydala domů, ale Michal šel prý moc pomalu, a tak šla Adriana napřed. V krátkých intervalech se na něj otáčela a kontrolovala ho, jenže pak se jí Michal z ničeho nic ztratil z dohledu.

Mladík prý u obchodního domu potkal spolužáka, který po něm žádal cigaretu. Když Michal zjistil, že mu došly, pravděpodobně se vydal zpět do hospody, kde si chtěl koupit novou krabičku. Od chvíle, kdy se rozdělili, se Adrianě podařilo Michalovi dvakrát dovolat. Když volala potřetí, telefon už nezvedl.

Adriana prý přiběhla za Michalovými rodiči a rozrušeně jim řekla, že neví, kde jejich syn je. Rodina se ho okamžitě vydala hledat. Bez úspěchu. Michalovo tělo našli policisté až po pěti dnech v jedné z nádrží nedaleké čističky odpadních vod. Utopený mladík měl v krvi 2,15 promile alkoholu.

Poslední člověk, který viděl Michala živého, je jeho známý Richard Z. Ten si prý Michala všiml, jak utíká před autem směrem k čističce. To by vysvětlovalo, proč Michal zamířil opačným směrem, než kterým byl jeho domov. Adriana ale tvrdí, že žádné auto neslyšela. „Bylo tam hrobové ticho, slyšela bych každé šustnutí,“ říká pro Záhady Josefa Klímy na webu Seznam.cz.

Verzi s autem nepodporuje ani záznam z kamerového systému v areálu čističky. „Pokud by opravdu utíkal od hospody podél plotu kolem čističky, byl by přímo pod kamerami,“ zmiňuje otec František. Podle policistů se Michal neobjevuje na záznamu žádné kamery v areálu.

Michalovu matku Jitku překvapil liknavý přístup policie. „Pokud měli informaci, že Michal mířil k čističce, proč to tam okamžitě pořádně neprohledali?“ diví se. Mluvčí uherskohradišťské policie pro Záhady Josefa Klímy řekla, že vyšetřovatelé ani nezjišťovali, jestli voda, kterou obsahovaly Michalovy plíce, odpovídá vodě z nádrže, kde bylo mladíkovo tělo nalezeno!

To je poměrně zvláštní, hlavně vzhledem k faktu, že patolog nevyloučil možnost cizího zavinění smrti. Pokud Michala skutečně někdo zavraždil, je možné, že ho po roztržce utopil v dostupnější Moravě a tělo pak skryl v areálu čističky.

Jitka a František Velečtí si myslí, že se jejich syn po návratu před hospodu mohl dostat do sporu s Richardem Z. Toho ale policisté jako podezřelého vyloučili. Motiv k vraždě by teoreticky mohl mít soused Martina Veleckého, který si během večera přisedl k rodině a prý nepříjemně dorážel na Michalovu přítelkyni Adrianu. 

„Michal mu řekl, že jsem jeho holka, ať mě nechá na pokoji. Ten muž zareagoval klidně a ustoupil, nebylo to nijak konfrontační,“ říká pro Záhady Josefa Klímy Adriana. 

Podle policistů se Michal s Adrianou po cestě rozhádal a pod vlivem alkoholu se rozhodl pro sebevraždu. To Adriana vylučuje. Prý mu pouze řekla, že jde pomalu a je opilý. Podobně impulzivní reakce nesedí bratrovi Michala Martinovi. „On byl takové povahy, že by nad hádkou časem mávl rukou, takhle by nezareagoval,“ myslí si.

Proč doopravdy Michal zemřel se už s největší pravděpodobností nedovíme. Je možné, že policisté skutečně neudělali pro objasnění Michalova úmrtí maximum? Rodiče mrtvého mladíka jsou o tom přesvědčení. 

Video: Potápěči prohledávali celé sobotní dopoledne řeku Moravu v Olomouci

Video Potápěči prohledávali celé sobotní dopoledne řeku Moravu v Olomouci, aby z ní nakonec vylovili mrtvolu muže, který v opilecké pýše spadl v noci do vody z mostu, kde se předváděl před přítelkyní. - Pavel Ryšlink
480p 360p 240p

Doporučujeme
flora ( 10. října 2018 12:29 )

2,15 promile je slušný výsledek rodinného posezení. Slečna asi taky nepila jen sodovku. A je po záhadě.

liskabystrouska ( 10. října 2018 06:24 )

no jasne sli z hospody ,,,

nika70 ( 9. října 2018 23:01 )

Na pohled hajzlík... Normálně ožralej spadl do vody a utopil se.

simeone ( 9. října 2018 19:30 )

Klíma je záhada sama o sobě. Doufám že mu Jirka Kajínek za sedm let let rozbije ten hnusný novinářský rypák. Jakým právem tady osočuje policisty, copak oni můžou za to, že se nějaký osel ožere a utopí se? Ožralec nemá žádné zábrany, vím to i podle sebe, nejsem svatý,ale nebudu za to co jsem v opici udělal na někoho svádět.Nikdo to do mě nelil, ožral jsem se sám. Tak.

ja-stana ( 9. října 2018 18:02 )

Šel starý Magdom z hospody domů, ožralý do příkopu pad..........Asi tak nějak.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud