Slovák Milan (†53) vjel pod kola českého kamionu: Chtěl spáchat sebevraždu?

Autor: shp - 
9. 10. 2018
21:00

Životy dvou lidí vyhasly jen několik kilometrů od jejich domovů. Řidič Milan (†53) vjel se svým osobákem pod kola českého kamionu a spekuluje se o sebevraždě. Jen o pár hodin dříve zemřel nedaleko mladý motorkář Andrej (†23). Byl opilý.

Andrej za slovenskou obcí Dobroč v okresu Lučenec narazil na terénní motorce do stromu u silnice a na místě byl mrtvý. Druhá nehoda se stala na přehledné cestě za Zvolenem. Směrem na Lučenec se srazil kamion s autem. Milan za volantem osobáku neměl šanci přežít.

Andrej se celý den vozil na motorce s kamarády. Havaroval během cesty domů. „Motorky už měli naložené na dodávkách, když najednou řekl kamarád, že on pojede domů na své motorce,“ řekli svědci webu Pluska.sk.

Matka mladého motorkáře o nehodě věděla, žila však v domnění, že je její syn v nemocnici v Lučenci, protože na místo nehody přijela i záchranka. O synově smrti se dozvěděla od dcery, které nešťastnou novinu zavolal strýc.

Podle banskobystrické krajské policejní mluvčí Márie Faltániové neměl motorkář řidičský průkaz. Pitva navíc odhalila, že jel opilý. Při pitvě mu v krvi naměřili dokonce 1,71 promile alkoholu. Maminka Dana je z neštěstí zdrcená.

Říkala jsem mu, aby si dával pozor. Potom jsem mu volala a už to nezvedal on, ani jeho kamarádi. Tušila jsem, že se něco stalo,“ řekla Dana s pláčem Novému Času. Další nehoda se stala jen o pár hodin později.

Český kamion směřoval na Zvolen, když se proti němu vyřítilo auto. Řidič kamionu se mu snažil vyhnout, ale v rychlosti, kterou jel, se mu to nepodařilo. Srážka tak dopadla pro Milana za volantem osobáku fatálně.

„Nechápu, co to dělal. V plné rychlosti jel přímo proti mně. Snažil jsem se mu vyhnout, ale i já jsem skočil v příkopu a srážce jsem zabránit nemohl,“ řekl kamioňák. Řidič dalšího auta viděl vše na vlastní oči.

„Vypadalo to tak, že se mu buďto udělalo nevolno, nebo telefonoval, případně to mohla být sebevražda," vypověděl Plusce. Milan zůstal po autonehodě zaklíněný ve voze. Vystříhávat ho museli hasiči téměř půl hodiny. Přivolaný lékař však mohl už jen konstatovat jeho smrt.

Řidič osobního motorového vozidla Fiat Stilo přejel ze zatím nezjištěných příčin do protisměru, kde se srazil s kamionem s přívěsem. Řidič vozidla utrpěl při nehodě těžká zranění, kterým na místě podlehl,“ řekla krajská policejní mluvčí Mária Faltániová.

Doporučujeme
offline ( 9. října 2018 22:33 )

Důležité je, že vše dobře dopadlo a nikomu se nic nestalo. (a už nestane)

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud