Poslanci Rakovskému (†29) nastražili bombu do auta: Kdo jsou podezřelí z brutální vraždy?

5. 10. 2018
12:15

Slovenská policie po pěti letech vyšetřování zatkla dva muže podezřelé z vraždy poslance Marka Rakovského (†29). Podle informací Nového Času vyšetřovatelé zatkli podnikatele Adriána a jeho kamaráda Petra z Velkého Krtíša. Jednoho z nich o den později i obvinili.

K tragédii došlo 2. července 2013 v Žiaru nad Hronom. Marek Rakovský jel do práce, když při řazení rychlosti jeho auto vybouchlo a on ve voze uhořel. „Ještě ráno se rozloučil s přítelkyní Denisou, která zalévala květiny. O pár stovek metrů už byl mrtvý,“ řekli tehdy místní obyvatelé slovenskému portálu Pluska.sk.

Pachatelé dlouhých pět let unikali spravedlnosti, teď se ale zdá, že by případ mohl být konečně objasněn. Vyšetřovatelé ve středu ráno při akci Tornádo zatkli dva muže, které z vraždy podezřívá. „Policisté protizločinecké jednotky NAKA společně s útvarem zvláštního určení zadrželi dvě podezřelé osoby z úkladné vraždy, která byla vykonaná 2. července 2013 v Žiaru nad Hronom,“ řekl ředitel protizločinecké jednotky NAKA Branislav Zurian pro Nový Čas.

Podle slovenského deníku byli zadrženi podnikatel Adrián a jeho kamarád Petr, který měl již v minulosti problémy se zákonem a několikrát u něj byli policisté. „Chodili sem často. On něco dělal v horách, často měnil auta. Právě z lesa se znal i s Adriánem,“ uvedl jeho soused z paneláku, kde Petr žil se svou přítelkyní a dcerou.

Adrián podnikal hned v několika oblastech a nedávno se rozvedl. „Žil v bytě sám. Exmanželka vychovává jejich dvě společné děti,“ řekl Adriánův známý. Odkud se však podezřelí z mladým poslancem znali a proč by chtěli jeho smrt, zatím není jasné.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud