Šéf Interpolu je nezvěstný. Odjel do Číny, rodina o něm už neslyšela

Šéf Interpolu Meng Chung-wej je nezvěstný.
Autor: Darina Jíchová - 
5. 10. 2018
13:10

Šéf Interpolu Meng Chung-wej (64) je podle francouzské policie už skoro týden nezvěstný. V neděli 29. září odjel navštívit příbuzné do rodné Číny a od té doby se neozval. Rodina se s ním nemůže spojit a policie zahájila oficiální vyšetřování jeho zmizení, informovala agentura Reuters.

O Mengově zmizení informovala v pátek jeho manželka, vypověděla, že se s ním od chvíle, kdy odjel do Číny, nemůže spojit. Nemají žádné zprávy o tom, kde by mohl být. Jeho zmizení potvrdil agentuře Reuters zdroj francouzské policie. Se zprávou přišlo jako první francouzské rádio Europe 1. Agentura AFP citovala zdroj z francouzské justice, podle něhož Meng nezmizel ve Francii.

Žádné další informace o jeho plánech podle médií nejsou, stejně jako není jasné, proč jeho manželka o přerušení kontaktů informovala až dnes. Žena žije se svými dětmi v Lyonu, kde má světová organizace zastřešující mezinárodní policejní spolupráci své sídlo.

Postoj Interpolu

Interpol v reakci uvedl, že zaznamenal zprávy o údajném zmizení prezidenta Menga. Podle prohlášení ale jde o „záležitost pro příslušné úřady jak ve Francii, tak v Číně“. Interpol také poznamenal, že za řízení jeho operací je odpovědný generální tajemník a nikoli prezident. Dále tiskové oddělení věc nekomentovalo.

Meng v minulosti působil jako náměstek čínského ministra veřejné bezpečnosti, v tamní vládě zastával i jiné funkce. Od roku 2016 stojí v čele mezinárodní policejní organizace Interpol, čímž se stal prvním Číňanem, který kdy tuto funkci zastával. Ve vedení organizace by měl setrvat až do roku 2020. 

V Číně měl blízko k vládním špičkám

Podle agentury AP se Meng během svého působení v čínských orgánech vyskytoval v blízkosti tehdejších politických špiček, z nichž některé osoby se staly terčem pozdějšího tažení proti korupci. 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

starypes ( 5. října 2018 18:15 )

salto ( 5. října 2018 15:08 )

Prej 50% Romů pracuje - asi na nějakém utajeném místě, že? To je ale paradox, jako např. Rom studující při zaměstnání.

simeone ( 5. října 2018 13:56 )

Fotky údajně "pracujících" cigánů podstrčené prezidentu Zemanovi pravděpodobně pocházejí z Let, tedy z doby, kdy to měl "pod palcem" pan kancléř Adolf Hitler.Já jsem ještě nikdy neviděl cigána pracovat a to už jsem toho viděl hodně.Jestli jsem se někdy přehlédl, tak se tímto všem cigánům co "pracují" omlouvám.

Zobrazit celou diskusi
Další videa