Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

Hvězdu Instagramu (†22) zastřelili na ulici v Iráku: Kvůli západnímu stylu života?

28. září 2018
18:41

Iráckou modelku Taru Fares (†22) někdo zastřelil za volantem jejího kabrioletu, když projížděla Bagdádem. Neznámý vrah zabil krásnou řidičku třemi kulkami. Vražda zasáhla téměř tři miliony fanoušků, kteří ji sledovaly na sociální síti Instagram. Mladá celebrita založila vlastní módní značku a byla populární především u mladých lidí.

Tara bydlela v Irbílu, hlavním městě iráckého Kurdistánu, a do Bagdádu prý příliš často nejezdila. Na Twitteru se okamžitě vyrojily názory, že ji vrah zabil kvůli jejímu životnímu stylu, který mnoha lidem v zemi „nevoněl“. „Prostě si jen užívala život, byla mladá a krásná,“ zní jeden z hlasů.

Modelka měla širokou základnu fanoušků, na Instagramu ji sledovalo 2,7 milionu lidí. Pozornost široké veřejnosti na sebe strhla komentáři ohledně života v Iráku. Kritizovala nerovné postavení mužů a žen ve společnosti, což se konzervativnější části obyvatelstva moc nelíbilo. Právě tyto projevy spolu se západním stylem života ji možná stály život.

„Každý, kdo souhlasí s vraždou Tary jen proto, že se rozhodla žít stejně jako žije mnoho jiných dívek jinde na planetě, je spolupachatelem,“ napsal Ahmad Al-Basheer, irácký satirik, který se po vyhrůžkách smrtí odstěhoval do Jordánska.

Čtvrteční tragédie je nejspíš dalším z řady nešťastných příkladů, kdy je v Iráku zabita žena pro své nekonvenční postoje nebo životní styl. Ve středu neznámý vrah zastřelil lidskoprávní aktivistku Suad al-Ali, která se angažovala v protivládních protestech. V srpnu někdo zavraždil majitelku módního salonu Rafeef al-Yaseri a módní expertku Rasha al-Hassan.

„Ve čtvrtek to byla Tara… Příští čtvrtek to bude kdo?“ ptá se jeden ze znepokojených fanoušků zastřelené modelky.

crush ( 1. října 2018 15:12 )

V Bagdade jazdí v kabriolete?!!!! To si neuvedomila, kde to žije!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud