Znásilnění a vražda dívky (†14) migrantem: Podezřelý se vrátí z Iráku

Autor: shp - 
9. 6. 2018
14:16

Iráčan podezřelý ze znásilnění a vraždy čtrnáctileté dívky z německé Mohuče nejspíš ještě dnes přiletí z Iráku zpět do Německa. Iráčana zadržely kurdské jednotky v pátek na severu Iráku. Mladík i s rodinou předtím spěšně opustil Německo, kde žil od roku 2015. Případ vraždy vyvolal v Německu velký rozruch, dnes se kvůli němu v Mohuči má konat několik velkých demonstrací.

Čtrnáctiletá Susanna F. zmizela 22. května. Ve středu našli policisté její tělo v těžko přístupném terénu v okrajové čtvrti Wiesbadenu. Ve čtvrtek policie sdělila, že se dívka stala obětí sexuálního a násilného zločinu.

Za hlavního podezřelého policie považuje dvacetiletého Iráčana Alího Bašára, který jako žadatel o azyl žil v Německu i s rodinou od roku 2015. Bašár i se svými příbuznými minulý týden spěšně odletěl z letiště v Düsseldorfu do Istanbulu a dál do iráckého města Irbíl.

Právě na severu Iráku byl v pátek zatčen. Podle německých médií má být Iráčan převezen zpět do Německa, na frankfurtském letišti by měl přistát už dnes večer. Německé úřady zatím tuto informaci oficiálně nepotvrdily a nevyjádřily se ani k další zprávě, podle které se Bašár při policejním výslechu v Iráku k činu přiznal.

Případ smrti čtrnáctileté Susanny vyvolal na německé politické scéně ostrou debatu. Řada politiků varovala před populismem a paušálním obviňováním migrantů, podle dalších případ vyvolal pochybnosti o práci německých úřadů.

Protiimigrační strana Alternativa pro Německo (AfD) pořádá dnes v Mohuči demonstraci proti imigraci pod heslem "Dost! Konečně vyvodit důsledky". Další podobná demonstrace by se měla uskutečnit v neděli. Ve městě se ale budou konat i další protesty proti rasismu a nenávisti.

oxygene.p ( 10. června 2018 12:06 )

Přijede zpátky s celou rodinkou , hned šup pro dávky a jedno selfíčkou s Merkel.

rexrothak ( 10. června 2018 07:57 )

Kdyby německo dokázala,aby proces byl v Iraku,tak ye taky mohl do roka houpat.Za mě chyba,že ho dotáhli zpátky na max.doživoti a to kdovi jestli.

skaara ( 9. června 2018 22:39 )

No jo, ale ona to skutečně byla vražda a vožralí a zfetovaní byli v tu dobu OBA DVA a prý se v tom rauši porvali. Víc se zatím neví, ale potencionální pachatel je už zpět v Německu a prý se k zabití té dívky již přiznal. Prostě by

y1xcvbnm ( 9. června 2018 20:44 )

to je tak jednoduché se tak rychle vrátit odkud přišli??

pjotri ( 9. června 2018 20:23 )

zastreleni by nebylo politicky korektni..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud