Bílá rakev a trička s Pamelou (†18). S obětí brutální vraždy se loučili v Římě

Autor: ČTK, AKu - 
5. 5. 2018
18:33

V Římě se v sobotu konal pohřeb mladé Italky Pamely Mastropietrové, která byla v lednu brutálně zavražděna krátce po ukončení léčby drogové závislosti. Z vraždy jsou podezřelí tři Nigerijci, z nichž jeden je drogový dealer. Všichni jsou ve vazbě. Informovala o tom agentura AFP.

Za bílou rakví pokrytou květinami šlo v Římě několik set lidí, mezi nimiž byli příbuzní a přátelé Mastropietrové. Mnozí měli na sobě trička s fotografií usmívající se osmnáctileté dívky, jejíž tělo se našlo v lednu rozřezané a pohozené ve dvou kufrech u silnice. Zabita byla ve městě Macerata v centrální Itálii.

Radnice Říma i Maceraty na sobotu vyhlásily den smutku. Starostové obou měst se zúčastnili pohřbu stejně jako nigerijský velvyslanec v Itálii.

Mezi věnci a květinami, které byly vidět na pohřbu, byl i jeden se stuhou podepsanou Traini Luca (Lupo). Tento stoupenec krajní pravice, který Mastropietrovou osobně neznal, 3. února z jedoucího auta střílel dvě hodiny v ulicích Maceraty po Afričanech a šest jich zranil. Byl zadržen a v Maceratě ve středu začne jeho proces.

Brutální vražda a následný rasistický útok otřásly Itálií před volbami, které se konaly v březnu. Jak upozornila agentura AFP, ukázalo se napětí, jež ve společnosti panuje kolem imigrantů, kteří do Itálie v minulých letech dorazili v řádu stovek tisíců. V Maceratě příznivci neofašismu v pátek pojmenovali jednu ulici na památku mrtvé dívky dlouhým názvem: ulice Pamely Mastropietrové, oběti nigerijské mafie.

Itálií loni otřáslo i znásilnění polské turistky:

Video Na pláži v Rimini znásilnili polskou turistku a jejího přítele zbili do bezvědomí - Reuters

 

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

antismejd ( 4. července 2018 13:55 )

18letá v bílé rakvi??? byla to smažka dobře protažená černýma ptákama z Nigérie. Z jakým ptákem kdo zachází s tím také schází....

sachmat ( 7. května 2018 00:45 )

Hrozný, to děvče mělo život před sebou

rbwtrnava ( 6. května 2018 22:29 )

vsichni se chytte za ruce!!! a postavte se tomu zlu. A moslimovia sa rehocu aky ste kkti..skoro ako redaktori blesku

placenta ( 6. května 2018 10:43 )

že tě radši máma nevych.cala do kopřiv

kradu ( 6. května 2018 10:40 )

ty svi.ně merkelová zdechni

Zobrazit celou diskusi
Další videa