Milenci z Texasu utopili nežádoucí svědkyni: Muže popravili. Ženu propustí

Autor: yks - 
27. září 2018
11:31

Texaská věznice v Hunstville se včera stala dějištěm v pořadí 554. exekuce v dějinách tohoto amerického státu. Smrtící injekce ukončila život Troye Clarka (51), muže odsouzeného za úkladnou a brutální vraždu své bývalé spolubydlící. Do posledního dechu trval na své nevině.

„Já nejsem ten, kdo zabil Christinu, ale když vám to všem udělá dobře. Miluju vás. Sejdeme se na druhém břehu. Mějte se. Řediteli, jsem připraven…,“ prohlásil Clark dříve, než mu v 18:15 místního času začala do žil proudit smrtící látka pentobarbital. Zatímco mu droga vnikala do oběhu, začal se nahlas smát a také poznamenal, že chemikálie v žilách pálí. „Cítím to,“ řekl ještě, než usnul a jeho srdce přestalo pracovat.

Zabili ji, aby nemohla svědčit

Clark a jeho tehdejší přítelkyně Tory Bush byli odsouzeni za vraždu bývalé spolubydlící Christiny Muse (20), kterou spáchali v roce 1998. Clark trval na své nevině. Do cely smrti ho dostalo především svědectví Bushové.

Zavraždit Christinu se rozhodli, aby umlčeli nepohodlného svědka. Oba totiž vyráběli a prodávali metamfetamin a Christina s nimi nějaký čas bydlela. Když k nim přišla 19. května 1998 na návštěvu, Clark ji omráčil paralyzérem. Ruce a nohy jí spoutal lepicí páskou a zalepil jí ústa. Několik hodin ji drželi ve skříni. Potom Christinu odvlekli do koupelny, kde ji Clark zmlátil dřevěným prknem a s pomocí Bushové ji utopil ve vaně.

Údajně toho měl na svědomí mnohem víc

Tělo ukryl do velkého barelu, zalil betonem a ukryl na pozemku svého domácího. Muži zákona případ objasnili po několika měsících jen díky Bushové, která mezitím skončila v cele kvůli jinému deliktu. Na témže pozemku se navíc v septiku nacházelo tělo další ženy, jménem Tracy Mize. Tu podle všeho zabil rovněž Clark, protože o vraždě Christine věděla. Důkazy pro jeho odsouzení ovšem chyběly. Další svědek během jeho procesu Tracyho navíc nařkl z třetí vraždy a ze znásilnění, které měl muž spáchat v roce 1988.

Jediným zločinem, za který Clarka porota shledala vinným, se však stala vražda Christine. To stačilo na vynesení hrdelního verdiktu. Po dlouhých letech právních bojů byla nyní vykonána a Clark byl prohlášen za mrtvého v 18:36 místního času. Celá poprava tedy trvala 21 minut. Přítomní jí byli jak Clarkovi přátelé, tak rodina zavražděné ženy. 

Korunní svědkyně případu Tory Bush byla za svůj podíl na zločinu odsouzena na 20 let a už letos může být podmínečně propuštěna.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud