Poprava vraha dozorce. Před smrtí si poručil třešňové bonbony a belgické vafle

30. 10. 2018
13:34

Jižní Dakota má za sebou další popravu. Smrtící injekci dostal vězeň, který při pokusu o útěk zavraždil jednoho z dozorců. Rodina oběti exekuci přihlížela.

Šestapadesátiletý Rodney Berget byl k popravě injekcí odsouzen v roce 2012. O rok dříve zavraždil spolu s recidivistou Ericem Robertem dozorce Ronalda R. J. Johnsona.

V dubnu 2011 zaměstnance státní věznice v Jižní Dakotě nejprve bili železnou trubkou do hlavy. Následně mu přes ni přetáhli igelitový pytlík a nechali ho se udusit. Ukradli mu uniformu. Pak se neúspěšně pokusili o útěk.

Lynette Johnson, manželka zavražděného muže, dorazila k popravě v doprovodu své dcery. Ta na místě zavzpomínala na otcovy poslední chvíle před tím, než osudného dne odešel do práce. Lynette pak poděkovala celému soudu a všem zúčastněným za vykonání spravedlnosti.

Vrahův komplic Robert byl popraven už v roce 2012. Berget ale s pomocí svých právníků popravu oddaloval pět let. Pokusil se o to ještě na poslední chvíli. Jeho obhájci soudu tvrdili, že není v odpovídajícím duševním stavu.

Když soud rozhodl, že námitky nejsou opodstatněné, exekuce se mohla uskutečnit, i když se opozdila o několik hodin. Vrah byl prohlášen za mrtvého v 19:37 místního času. Jeho poslední slova zněla: „Miluju vás, sejdeme se na druhé straně.“

K poslední večeři si Rodney Berget objednal máslové sušenky, belgické vafle, javorový sirup, míchaná vejce, hranolky, Pepsi Colu a třešňové bonbony. 

Berget se stal 19. odsouzencem popraveným v USA v roce 2018.

vosavopruz ( 30. října 2018 17:08 )

já bych si dal jako poslední jídlo hermelín a ušetřili by za injekci

Monikay ( 30. října 2018 15:02 )

Hlavně že byli na tatínka pyšní

sores ( 30. října 2018 14:59 )

Bonbony a pralinky takovým co vraždí ani omylem, spíše bičem přes palici!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud