Kdo může za smrt Dahlgrena (†25)? Inspekce dospěla k překvapivému výsledku

Autor: ČTK, lm - 
19. června 2018
11:41

Nejspíš porušili předpisy, ale zákon nikoliv. Valdické dozorce, při jejichž službě spáchal čtyřnásobný vrah Kevin Dahlgren (†25) sebevraždu, tak čeká nejspíš »jen« kázeňské řízení. Po pětiměsíčním vyšetřování k tomu dospěla Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Dozorci ve věznici Valdice na Jičínsku podle Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) v případu lednové sebevraždy čtyřnásobného vraha Kevina Dahlgrena možná porušili interní předpisy. Inspekce podala návrh na možné kázeňské projednání dozorců jejich nadřízenému funkcionáři. Trestného činu se ale dozorci nedopustili. V tiskové zprávě to v úterý uvedl mluvčí GIBS Ivo Mitáček. Američan Dahlgren se ve věznici Valdice 11. ledna oběsil.

GIBS se v případu podle Mitáčka zabývala podezřením z možného pochybení příslušníků Vězeňské služby ČR, kteří měli plnit své služební povinnosti. Deník Právo dříve uvedl, že dozorci vynechali jednu z povinných půlhodinových kontrol. "Během naší několikaměsíční práce byly shromážděny všechny důležité podklady pro rozhodnutí. Vyžádán byl rovněž znalecký posudek," uvedl Mitáček.

Po vyhodnocení všech okolností bylo prověřování podle něj ukončeno se závěrem, že ve věci "mohlo dojít k porušení interních předpisů". "Proto byl z naší strany podán návrh na možné kázeňské projednání nadřízenému funkcionáři. Nebylo zjištěno, že by se některý ze sloužících příslušníků Vězeňské služby ČR dopustil v této kauze trestného činu," dodal mluvčí.

Mluvčí valdické věznice Eva Francová ČTK řekla, že věc bude nyní v kompetenci ředitele věznice. "Po seznámení se se spisovým materiálem bude postupovat v souladu se zákonem o služebním poměru," řekla Francová bez uvedení dalších podrobností.

Dahlgren podle pravomocného rozsudku zavraždil v květnu 2013 v Brně-Ivanovicích všechny členy rodiny, u níž dočasně bydlel - otce, matku a jejich dva syny, z nichž jeden byl nezletilý. Poté odjel do Rakouska, kde nasedl do letadla mířícího do USA. Následně byl zadržen na letišti ve Washingtonu na základě zatykače vydaného českými orgány. Americké soudy pak rozhodly o jeho vydání do ČR, kde byl odsouzen na doživotí. Dahlgrenův případ patří k nejhorším zločinům posledních let v České republice.

Video: Doživotí pro Dahlgrena! Podívejte se, jak vrah přijal rozsudek!

Video Doživotí pro Dahlgrena! Podívejte se, jak vrah přijal rozsudek! - Václav Lang

pupak ( 19. června 2018 23:21 )

Šmejda měli dozorci mlátit 24/7 tyčí do palice, dokud by se mu v ní nerozsvítilo a neuvědomil si, co provedl. Nebo, dokud by nechcípnul. On s oběťmi slitování neměl, takže si žádné nezasloužil ani on. Oběšení byl pro něj až moc snadný únik.

hafblaf ( 19. června 2018 19:54 )

V tomhle případě je to +++

zkzkz ( 19. června 2018 19:48 )

pepen ( 19. června 2018 16:20 )

Nechápu že se zabývají,takovým monstrem!!!!Zabil čtyři lidi-okamžitě bych mu setnul palici-žádné slitování!!!!

tomik007 ( 19. června 2018 16:05 )

KOUKA uplne stejne uprimne jako ten kholotjuk

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud