Hotel smrti v Egyptě: Zabila turisty (†63 a †69) úplavice?

Autor: mav, ital - 
1. září 2018
19:49

Dva britští turisté zemřeli v egyptském hotelu Steigenberger Aqua Magic, infekce se teď bojí stovky dalších. Stojí za smrtí John (†69) a Susan (†63) úplavice?

John (†69) a Susan (†63) Cooperovi z Burley trávili minulý týden dovolenou v egyptské Hurghadě v hotelu Aqua Magic poblíž Rudého moře. John zemřel v noci z pondělí na úterý na hotelovém pokoji krátce poté, co začal pociťovat silnou nevolnost. Susan zemřela pár hodin poté v nemocnici.

Egyptské úřady zprvu jejich smrt označily za běžnou. Později však potvrdily, že na pokoji byl cítit zvláštní zápach. Společnost Thomas Cook evakuovala hosty z hotelu. Mezi nimi byly dvě turistky, u nichž doktoři našli bacil shigella.

Ten způsobuje nebezpečnou úplavici, šíří se lidským kontaktem, jídlem i vodou. Probíhají proto testy veškerých zařízení hotelu, jakož i pitvy Cooperových. Management nicméně tvrdí, že ostatním hostům špatně nebylo.

Po přečtení článku o Cooperových se přihlásil další Brit, Clive Eversfield, který sdělil, že v dubnu zemřela v Egyptě jeho žena, Alison Sonnex.

Clive vidí spoustu podobností s případem Cooperových. „Ke konci pobytu jsem zaregistroval v našem pokoji zvláštní zápach. Sousední pokoje byly zapečetěny páskou," sdělil Clive Eversfield.

Video: Co se dělo krátce po útoku na hotel Bella Vista?

Video  Co se dělo krátce po útoku na hotel Bella Vista?  - Reuters

cotoje ( 3. září 2018 09:40 )

Není mi jich líto je potřeba aby více pito.mců jelo do Egypta a vychcípalo. Pokud je někdo tak blbý že se třepe aby tam odnesl své peníze dobře mu tak

stop-lharum ( 2. září 2018 07:58 )

valkamir nejde jen o podjatost soudkyně, ale o to že znalci obžaloby falšovali důkazy o proudu, kpt. Kubiena zfalšoval přepisy odposlechů, PK nikdy taková věty neřekl a soudy tyto lži opisovaly. V Egyptě každý rok umře několik turistů na špatné hygienické podmínky podobně jako Kramné.

valkaamir ( 2. září 2018 02:49 )

Tak neco o pripadu odsouzeni Petra K.Nez tato kauza byla usazena v soudni sini zaujatou soudkyni na odsouzeni Petra na 28 roku vezeni jedna z nejvetsich trestu v ceske republice kde dokazani vrahove a zabijeci skupiny lidi nedostali ani 15 roku vezeni .Zaujatost soudu a teto soudruzky soudkyne proukazala jak osobni nenavist a zaujeti muze ovlivnit nase soudy bez dukazu viny.Kolik jeste budeme svedky podobnych vrazeb v Egypte kde je jiz verejnosti dokazano ze se tam deji vrazdy na dennim poradky i s dukazy aleu nas se to nebere v patrnosti a soudnictvi pracuje na ovlivneni verejnosti a bez konktrtnich dukazu.Tato soudkyne by mela sedet misto Petra K.za jeji neprofesialni verdyk kde osobni duvody hrali u ni roli justicni moci.Doufam ze verejnost chape co se v Egypte deje a ma vice informaci o celkove situaci a jiste tato zaste schopna soudkyne ktera na nepodlozenych dukazech udelila tak kruty trest P.Kramnemu a bude obnovene rizeni na sirsich zakladech pro obhajobu Petra K.

stop-lharum ( 1. září 2018 23:37 )

Pochop konečně, že u Kramných nedělali bakteriální vyšetření ani toxikologii na organické toxiny a proud nafalšovali, na těle ani na srdci nemají žádné známky po proudu.

kapsa72 ( 1. září 2018 22:24 )

uplavici soudni pitva musi odhalit "levou zadni". I el.proud pozna dnes, kdyz uz 100 let tomu, chapali jak elektrina zabiji. A co teprve dnes pri technologiich, ktere maji?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud