Lovec si myslel, že šípem zabil medvěda. Když se šel ujistit, šelma na něj zaútočila

Ilustrační foto
Autor: msj - 
31. srpna 2018
19:47

Odvážný lovec v jižní Kalifornii skolil 130kilového medvěda pomocí luku a šípu. Když se šel přesvědčit, že je opravdu mrtvý, medvěd na něj zaútočil.

Muž se svými dvěma kumpány v pátek legálně lovili medvěda v pohoří San Bernardino v okrsku Riverside. „Když běžel k medvědovi, tak na něj to zvíře skočilo a šíleně ho zřídilo,“ řekl Patrick Foy, kapitán kalifornského oddělení pro rybolov a přírodu.

Muž útok přežil, ale byl hospitalizován s vážnými zraněními. Oddělení celou záležitost prošetřuje. Lovení medvědů s lukem a šípem je v jižní Kalifornii legální během lovecké sezóny, která začíná na konci srpna a končí začátkem září, nebo pokud je zabito 1700 medvědů.

Lovci, kteří si seženou povolení, mohou používat pouze luk a šípy. Střelné zbraně jsou zakázané. „Přiblížit se ke zraněnému zvířeti je nebezpečné. Může si totiž uvědomit, že je pod nějakou hrozbou a bude se zběsile bránit,“ pokračoval Foy. „Útoky medvědů jsem velmi vzácné,“ uzavřel. 

 

0707 ( 7. září 2018 10:32 )

Který magor psal tento hnusný článek! "Odvážný lovec", to je jako co???? Bezcitný magor s psychopatickými a zákeřnými sklony! Žádný normální lidský jedinec by nebyl schopen zbaběle zavraždit bezbranné zvíře, navíc v jeho přirozeném prostředí!!!! Je mi z těch úchyláků špatně!!!!!!

europa ( 1. září 2018 07:20 )

Legálně povolené vraždění medvědů? No to je děs. Ti duševně nemocní chudáci, které baví vraždit zvířata, by si VŠICHNI zasloužili zhebnout!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud