Medvědí kanibalové roztrhali rangera na kusy: Mladíka pak sežrali

Autor: ital - 
22. 8. 2018
20:54

Dva medvědi napadli a zabili jiného medvěda na jižní Kamčatce. Poté rozervali na kusy zaškolujícího se rangera Vadima Klabukova (†23), který se vracel pro svůj ztracený batoh.

V ruské přírodní rezervaci na Kamčatce napadli dva hnědí medvědi zaškolujícího se rangera Vadima Klabukova, když odešel ze základny rangerů hledat svůj ztracený batoh. Byl vyzbrojený puškou a nožem a rovněž měl u sebe vysílačku. Nic z toho však nestihl použít, když se na něho predátoři vrhli.

Přírodní rezervace jižní Kamčatky vyjádřila soustrast mladíkově rodině a přátelům, avšak zdůraznila, že zemřel, protože porušil bezpečnostní opatření.

Předtím doprovázel skupinu turistů do míst, kde se třou lososi. Tam patrně zanechal svůj batoh. Později se pro něj rozhodl vrátit, avšak neinformoval nikoho z ostatních rangerů, kteří neměli nejmenší ponětí, kam zmizel.

Krátce předtím navíc šelmy zabily jiného medvěda. Místní náčelník rezervace Vladimir Gordienko sdělil: „Celá situace byla zhoršená tím, že se medvědi nacházeli v blízkosti své kořisti, jíž byl další medvěd, a patrně chtěli chránit svou potravu.“

„Stává se jen zřídka, že by medvědi s hojností potravy, kterou v tomto případě byly ryby a mrtvola dalšího medvěda, vnímali člověka jako kořist,“ dodává Gordienko.

Pátrací oddíl později vystopoval medvědy mezi roztroušenými kostmi napadeného muže. Zvířata byla zastřelena, jelikož představovala hrozbu dalším lidem, neboť si přivykla na chuť lidské krve.

liskabystrouska ( 15. října 2018 06:33 )

chudaci medvedi furt se jim cpou lidi do jejich mist ..

y1xcvbnm ( 22. srpna 2018 21:20 )

ne ne, tihle byli od Hradce Králové. Na jakém zvířeti ten roztrhaný mladík sedí??? To zvíře taky sežrali ???

Zbynk Knoll ( 22. srpna 2018 21:14 )

 To byli ti od Kolína?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud