Sexuolog Weiss způsobil nehodu, při které zemřel otec s dcerou: Soud potvrdil trest

Autor: ČTK - 
29. srpna 2018
11:39

Sexuolog Petr Weiss dostal za dva roky starou nehodu, kterou způsobil a při níž zemřeli otec s dcerou, podmíněný trest a zákaz řízení. Pelhřimovský soud případ znovu projednával poté, co ho vrátil odvolací soud v Táboře. Nad rámec původního rozhodnutí soud přiznal náhradu škody a 200.000 korun za nemajetkovou újmu manželce a matce obětí nehody.

Loni v říjnu uložil soud Weissovi podmíněný trest dva roky a šest měsíců s odkladem na tři roky a dvouletý zákaz řízení. S náhradou škody odkázal soudce Zach pozůstalé k občanskoprávnímu řízení. Odvolací soud v Táboře v březnu původní verdikt zrušil a nařídil nové projednání věci včetně projednání náhrady škody a nemajetkové újmy.

Soudce Jiří Zach výtkám odvolacího soudu částečně vyhověl. Několika pozůstalým přiznal majetkovou škodu v řádu desetitisíců korun. Peníze mají mimo jiné pokrýt náklady, které měli pozůstalí s pohřby svých blízkých a které odmítla uhradit pojišťovna. Jak u soudu zaznělo, pojišťovna vyplatila pozůstalým jen polovinu nákladů na pohřeb. Zdůvodnila to tím, že jedna z obětí neměla zapnutý bezpečnostní pás.

Manželce oběti přiznal soud navíc nemajetkovou újmu 200.000 korun. Od pojišťovny žena za smrt svých blízkých obdržela 1,3 milionu korun. Podle soudce to ale není přiměřená částka, proto odškodnění zvýšil. S ostatními finančními požadavky odkázal soudce pozůstalé znovu k civilními soudu.

20 milionů pro pozůstalé

Pozůstalí po obětech dopravní nehody požadovali v předchozím jednání asi dvacetimilionovou náhradu. Dnes zmocněnkyně poškozených Klára Kořínková ponechala výši odškodnění na úvaze soudu. V případě manželky a matky obětí ale hovořila o předpokládaném rozmezí dva až tři miliony korun.

Nehoda se stala 16. září 2016 na Pelhřimovsku. Weiss jel ve voze Jaguar od Rynárce po silnici třetí třídy směrem k obci Houserovka. Při projíždění zatáčkou nezvládl řízení a pravými koly se dostal vpravo mimo silnici. Pak přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím osobním autem Ford Focus. Pětapadesátiletý řidič zemřel na místě, jeho pětadvacetiletá dcera cestující na zadním sedadle, která nebyla připoutaná, podlehla těžkému zranění o dva dny později v nemocnici. Těžce zraněna byla i devětačtyřicetiletá řidičova manželka na předním sedadle.

Obžaloba vinila Weisse ze způsobení smrti a těžké újmy na zdraví z nedbalosti, hrozilo mu až šestileté vězení. Státní zástupce Karel Váňa pro něj požadoval trest na spodní hranici se čtyřletou podmínkou, zákaz řízení rovněž na čtyři roky, peněžitý trest i náhradu škody pozůstalým.

Video Sexuolog Petr Weiss u soudu kvůli tragické nehodě - Jiří Čada

2pejsek2 ( 29. srpna 2018 18:57 )

qtek - nejel povolenou rychlostí, jel rychle. A je to VRAH. A jak říká, že si nic nepamatuje, tak je debbil a má jít na psychiatrii. Jo doktůrek v tom umí chodit, i když je to VRAH.

padouch236 ( 29. srpna 2018 14:56 )

Pane Bože to snad není možné, za usmrcení dvou osob z nedbalosti, dostane podmínku, jen proto, že si tento blázen hrál na závodníka???? To je je nezávislý soud??? Prdlajs. Každý jiný řidič by šel sedět na pět let, na tvrdo. Za inzeráty, očerňující jinou osobu podmínku a za zabití také??? To ten paragraf musel být hodně poroucený. To musel Weis vytáhnout pořádný balík...Takže až příště to "naparkuje" do mne a přežiji to, půjdu sedět já??? Chodil bych, být ním kanálama...

sores ( 29. srpna 2018 13:57 )

Opět známá osoba,ten sedět nepůjde na to dím krk!!! Zabil 2 lidi dob.y.t.ek a vylíže se z toho podmínkou,to je sv.i.ňá.rna česká korupční!!!!!

defakto ( 29. srpna 2018 13:56 )

... Weiss měl přispůsobit svou jízdu charakteru povrchu silnice , kdyby to udělal nemuselo k nehodě vůbec dojít. Je zodpovědný za smrt dvou lidí , kdyby byl opravdový chlap tak svou chybu přizná a trest si odsedí . Jenže on se chce ze všeho vykroutit , nakonec jsou podle jeho advokáta na vině samotné obetě nehody ! No prostě neuvěřitelné !

qtek ( 29. srpna 2018 13:36 )

Pokud berete za "obyčejného člověka" opilce za volantem, řítícího se nedovolenou rychlostí, kterého nedávno pustili z basy tak máte pravdu. Ale u dosud netrestaného, střízlivého, jedoucího dovolenou rychlostí, je to opravdu jen do tří let což je i hranice podmínky.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud