Bratranci (†7) utonuli v jezeře Lhota. Zoufalá matka jednoho z nich: Chtěla se utopit po smrti syna

Autor: shp, red - 
4. 8. 2018
14:45

Tragédie u jezera Lhota na Praze-východ, kde se utopili ve čtvrtek dva chlapci (oba †7), vyvolala spoustu otázek. Svědci mluví o totálním selhání plavčíků a zaměstnanců areálu. Matka jednoho z hochů vypjatou situaci neunesla a pokusila se utopit v jezeře, kde zemřel její syn.

Video Svědci o utopení dvou chlapců (†7) na Lhotě: Rodiče prosili o pomoc, žádná nepřicházela - Aktu.cz
1080p 720p 360p
Půl hodiny jim prý trvalo vyhlásit ztracené děti do rozhlasu, další dvě hodiny pak nikdo nezavolal záchranáře. Dvě vietnamské rodiny z Prahy si udělaly výlet k jezeru Lhota. Jenže pohodové odpoledne se zvrtlo v tragédii, když se jim utopili synkové, kteří předtím plavali v nafukovacích kruzích.

Jejich matky byly sestry, přičemž plavat neuměla ani jedna z nich a ani děti ne. Když je začaly hledat, plavčíci nebyli k nalezení. „Byly zoufalé, ale než jenom vyhlásili něco do rozhlasu, trvalo to půl hodiny,“ popisují svědci tragédie, kteří však chtějí zůstat v anonymitě.

Plavčíky našli až po hodině

Plavčíky našli až po hodině, protože pláž je velká. Je opatřena cedulí: Plavání na vlastní nebezpečí. Pomoci se však dostalo rodinám odjinud. „Lidi zanechali plavání a odpočívání a hned šli pomoct. Dvacet z nich šlo hledat do lesa, dvacet prohledávalo vodu,“ popsala učitelka mateřské školy Renata Petrousová (43).

Ta byla na místě a viděla celý průběh tragédie. Svou roli sehrála i jazyková bariéra, protože trvalo asi půl hodiny, než na pláži sehnali mladou ženu, která uměla vietnamsky. Mezitím si otec jednoho z utopených chlapců půjčil kolo a objel na kole celé jezero a volal na kluky.

Chtěla se utopit

Po hodině marného hledání se vrhla jedna z matek do vody, volala syna a chtěla se utopit. „Topící ženu zachránila z vody starší paní se zdravotnickým kurzem, tedy opět ne plavčíci,“ vysvětlila Petrousová. Až po dvou hodinách, když chlapce nenacházeli, tak jedna z návštěvnic zavolala policii a pak i záchranku. Zaměstnanci areálu totiž neudělali ani to. Těla chlapců vytáhli záchranáři až kolem páté hodiny, tedy čtyři hodiny poté, co se ztratili. „Okolnosti neštěstí vyšetřujeme, u utonulých byla nařízena soudní pitva,“ potvrdila policistka Lucie Nováková.

Doporučujeme
abcdefghijkl ( 5. srpna 2018 21:18 )

Dozor nad cizími dětmi? Místo matek? Na takovém prostoru?

abcdefghijkl ( 5. srpna 2018 21:13 )

Čímpak? On snad měl hlídat cizí děti, aby nelezly do vody?

abcdefghijkl ( 5. srpna 2018 21:10 )

On někdo zakázal desítkám ostatních okolo, kteří to měli z první ruky, aby zavolali záchranáře? Stoprocentně měli VŠICHNI mobilní telefony.

abcdefghijkl ( 5. srpna 2018 21:08 )

Ale hledaj, máš potíže s vnímáním?

abcdefghijkl ( 5. srpna 2018 21:05 )

Plavčík se z toho samozřejmě vyviní, ale ty nervy by měl nárokovat na lhostejných matkách.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud