Krejčíř si stěžuje na drsný kriminál v JAR: Chtějí mě zabít!

Autor: ČTK, lm - 
12. 7. 2018
17:06

Uprchlý český podnikatel strádá v drsném kriminále. Radovan Krejčíř se domnívá, že se ho jihoafrické úřady snaží zabít tím, jaké podmínky mu vytvořily ve věznici. Chovají se k němu prý jako ke zvířeti a nedostává se mu ani zdravotní péče.

Server The South African ve čtvrtek napsal, že Krejčíř si stěžuje, že jeho cela je příliš malá, byl mu zabaven počítač a nemůže se Skypem spojit s rodinou. Na lůžku prý má nekvalitní matraci, z níž ho bolí záda, a nesnáší africké jídlo, které mu dávají. Domnívá se, že se ho úřady pokoušejí zabít, nebo vytvořit takové podmínky, aby se zabil sám.

"Přestože jsem Východoevropan, jsem nucen jíst jídlo, které je vždy studené a většinou určené pro lidi zvyklé na africkou stravu... Nemám náležitou zdravotní péči pro své četné zdravotní problémy, mezi nimiž jsou potíže dýchacího a pohlavního ústrojí a také nález na kůži, který nebyl diagnostikován," citovaly jihoafrické servery z Krejčířových stížností.

Krejčíř také tvrdí, že žije v cele o ploše 3,9 metru čtverečních, což neodpovídá mezinárodně uznávanému minimu 5,5 metru čtverečních. "Drží mne ve zvířecích podmínkách, žádná lidská bytost si nezaslouží být zavřena v kleci," citoval Krejčíře server Times Select.

Jihoafrické sdělovací prostředky k informaci o Krejčířových stížnostech připomínají jeho potíže se zákonem v České republice, odkud uprchl roku 2005. Česko o jeho vydání usiluje od roku 2007, před třemi lety byl v Česku odsouzen k 15 letům vězení za snahu o vytunelování státního podniku Čepro a přípravu vraždy celníka, Krejčíř se proti tomuto rozsudku loni odvolal.

V JAR se Krejčíř nejprve snažil extradiční proces zpomalit žádostí o politický azyl, ale před dvěma lety tuto žádost stáhl a vydávací řízení tak mohlo pokračovat. Letos jihoafrický soud rozhodl, že Krejčíř může být Česku předán, ovšem konečné slovo o případném vydání bude mít jihoafrický ministr spravedlnosti Michael Masutha.

Krejčíř je v JAR vězněn od roku 2013; v roce 2016 byl odsouzen k 35 letům vězení za pokus o vraždu, únos, mučení a obchod s drogami. V JAR je spojován s dalšími zločiny včetně vražd a také několikanásobného pokusu o útěk z vězení. Verdikt byl zatím vynesen pouze v kauze pokusu o vraždu Bhekiho Lukheleho.

Video Krejčíř si vyslechl trest v okovech: 35 let za mřížemi! - eNCA
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
beztedoprdele ( 14. července 2018 15:39 )

 Proč utíkal,mohl mít vepřové maso, zelí, knedlíčky a pivečko.Jen ať ho tam nechají pěkně za živa hnít.Zloděj zlodějský.Ještě bych tam strčila i tu jeho celou zlodějskou familii.

sleepka ( 12. července 2018 18:09 )

To je dobře, bude to bolet. Jen plač ty hajzle !

cocumysvole ( 12. července 2018 17:59 )

Ještě by měli toho hajzla denně řezat.

hanka666 ( 12. července 2018 17:47 )

Krejčíři, ty zmetku - i slzu jsem zamáčkla. Jen si to pěkně vyžer. Vždyt tam nejseš na výkrmu. Hezky si těch 30 zbývajících let UŽIJ..

Taurus70 ( 12. července 2018 17:12 )

 Vcera bylo pozde!😈

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud