Středa 22. září 2021
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Oblačno, déšť 14°C

Kebab v Hradci Králové otrávil 81 lidí: Policie již zná viníka

Autor: ČTK - 
2. července 2018
16:37

Akutní otravu z jídla z bistra v centru Hradce Králové způsobil konzumentům na počátku června zlatý stafylokok produkující střevní jed enterotoxin typu A. Po požití tortilly s kuřecím kebabem, zeleninou a tzatziki onemocnělo 81 lidí. Z nich 57 skončilo v hradecké fakultní nemocnici. 

Otravu z jídla, konkrétně stafylokokovou enterotoxikózu, prokázaly laboratorní rozbory. Na webu Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje to uvedla mluvčí Veronika Krejčí. Již dříve hygienici uvedli, že infekci do provozovny zřejmě zavlekl člověk.

"Krajská hygienická stanice nyní zpracovává veškeré podklady pro Policii ČR," uvedla Krejčí. Policie případ vyšetřuje jako podezření ze spáchání trestného činu ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti.

"Ve věci do současné doby nepadlo žádné rozhodnutí ani změna právní kvalifikace. Stále shromažďujeme informace, které nás přivedou k objasnění věci a případné míře zavinění konkrétní osobou, či osobami. Do současné doby nebyl nikdo obviněn," uvedl mluvčí krajské policie Jan Čížkovský.

Vyšetřovatelé jsou podle něj v úzkém kontaktu s pracovníky krajské hygieny. Zatím mají policisté k dispozici dílčí informace. Až obdrží od hygieniků kompletní výsledky, vyhodnotí je a na řadu přijdou i výslechy zúčastněných lidí.

Bistro uzavřel v úterý 5. června odpoledne sám provozovatel poté, co v nemocnici přibývalo přiotrávených lidí. Hygienici uzavření provozovny potvrdili, její otevření bude podléhat souhlasu Krajské hygienické stanice.

doktormediciny ( 4. července 2018 17:17 )

Hm no...oo...Kdyz sye jidklpé zapije vodkou, stafylokok se znici...Pokud ovsem je potravina znehodnocena toxinem, toz ten je na teplo necitlivy

flesch2z ( 2. července 2018 21:37 )

 Policie už zná viníka, byl to člověk! A vary jsou zblité a otrávené "pitnou" vodou. Za to ale nemůže nikdo. Jestli si chcete zítra užít prima den a dokonce bez otravy, tak si zaleťte do RF na MS ve fotbale.

sores ( 2. července 2018 20:32 )

Co chtějí islámské žrádlo bych nepozřela, je to nenápadná likvidace bílé rasy od čmoudů!!!

tomik007 ( 2. července 2018 18:46 )

Nova forma terorismu !

lecram ( 2. července 2018 18:14 )

urcite to bol Zeman,alebo Babis,vsak na koho ineho by ste to dokazali ukazat...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání