Muž na Prostějovsku udusil manželku: Trpěla nemocí, byl zoufalý

Ilustrační foto
Autor: ČTK - 
14. 6. 2018
15:15

V Prostějově zabil sedmasedmdesátiletý muž svou o tři roky mladší manželku, k činu se přiznal. Zřejmě ji udusil. Za rodinnou tragédií stojí s největší pravděpodobností zoufalství muže, který se nedokázal smířit se špatným zdravotním stavem manželky. Kriminalisté muže obvinili z vraždy, za kterou mu hrozí až 20 let vězení.

Policisté začali podezřelou smrt čtyřiasedmdesátileté ženy vyšetřovat ve středu, podnět jim dala záchranná služba, která byla na místo přivolaná. „Policisté po příjezdu do bytu ženy zjistili, že seniorka zemřela násilnou smrtí. Žena pravděpodobně zemřela na následky dušení, přesnou příčinu úmrtí zjistí kriminalisté po provedení nařízené soudní pitvy,“ uvedl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

K činu se podle policistů doznal manžel zavražděné. Nebyl pod vlivem alkoholu ani jiných návykových látek. Policisté také zjistili, že činu nepředcházel ani žádný konflikt. „Z předběžně zjištěných skutečností vyplývá, že k činu sedmasedmdesátiletého muže dohnalo zoufalství z dlouhodobě neutěšeného zdravotního stavu jeho manželky,“ doplnil Hejtman.

Senior s policisty od samého počátku vyšetřování aktivně spolupracuje. Vzhledem k tomu kriminalisté nežádali, aby byl umístěn do vazby. „Kriminalisté krajského ředitelství policie Olomouckého kraje v odpoledních hodinách obvinili sedmasedmdesátiletého muže ze zvlášť závažného zločinu vraždy,“ řekl Hejtman.

V Olomouckém kraji jde letos o pátý případ vraždy či pokusu o ni. Poslední případ se odehrál na konci května, kdy byl nalezen v Bečvě v katastru Hranic mrtvý čtyřiačtyřicetiletý muž. Policisté záhy dopadli dva muže ve věku 38 a 18 let a jednoho mladistvého, kteří jsou podezřelí z jeho vraždy. Podle kriminalistů šlo zřejmě o konflikt mezi bezdomovci. Všichni tři podezřelí útočníci jsou obviněni z těžkého ublížení na zdraví a dva z nich z vraždy.

Rodinná tragédie se v kraji naposledy udála na začátku dubna, kdy starší muž pořezal na Prostějovsku nožem na krku svou manželku, žena se útoku ubránila. Muž se nakonec pořezal také a skočil z balkonu, na následky zranění po několika hodinách zemřel.

Doporučujeme
Zdenk Kopen ( 15. června 2018 12:13 )

Tady nejsme soud, abychom odsuzovali lidi. Nikdo nemá právo úmyslně vzít druhému člověku život. Podle trest. zákona jde o vraždu a s tím se nic nenadělá. Jinak: k odsouzení někoho je zde určen jenom soud; může nanejvýš přihlédnout k polehčujícím okolnostem. Ten pán se jako opatrovník mohl obrátit na lékaře, psychologa, že už ten stav psychicky nezvládá. Každý máme své meze. Určitě by to šlo nějak přijatelně vyřešit; paní by třeba někam umístili. Bohužel, co udělal, asi to byl psychický zkrat, ale je to společensky nepřijatelné. Myslete si, co chcete. Ano, je to velmi smutný příběh.

tomik007 ( 14. června 2018 17:53 )

Soudruzi a co kdybyste nasolili tech 20 let Janouskovi a tohoto chudaka ktery jenom trpel nechali byt...

jasnovidec01 ( 14. června 2018 17:36 )

tak tohle nebyla vražda,ale eutanázie.asi věděl co dělá a i kolik mu zato hrozí let kriminále

chocholousek ( 14. června 2018 16:37 )

Oba osobně znám. Paní měla těžkého "ajzhamra" a pán se o ni příkladně staral. Velmi ji miloval, venku chodili venčit své dva pejsky vždy spolu, byla to taková svým způsobem terapie. Jenže, on je jen člověk, a už to utrpení, co denně na ní viděl, neunesl. Neodsuzujte, prosím, lidi, které neznáte. Nebyla to vražda, byl to milosrdný skutek. P.S. - je mi pořád z toho do pláče, byli to moc hodní a slušní lidé

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud