Jak zdravý je Zeman na dalších pět let: Bolavé nohy, operace a únava

 • Autor: ČTK,Mii - 
  8. 3. 2018
  05:00

  Prezident Miloš Zeman zahájí na čtvrteční inauguraci své druhé prezidentské období.  Velkým tématem lednových prezidentských voleb byl přitom jeho zdravotní stav. I když jeho lékařské konzilium opakovaně vyvrátilo, že by trpěl rakovinou nebo měl amputovanou nohu, veřejnost dál řeší, jak „je na tom“. Na řadě fotografií totiž prezident působí unaveně nebo nemocně. Zeman ze zdravotních problémů přiznal jen cukrovku, která mu ale podle jeho slov odešla, a neuropatii dolních končetin.

 • 1.Kuřák, který rád pije a nezdravě jí

  Zdravotní stav prezidenta Zemana budí pozornost dlouhodobě. Už v době, kdy byl předsedou Sněmovny (1996 až 1998) a premiérem (1998 až 2002), Zeman neskrýval svou vášeň pro tabák, nezříkal se ani pití alkoholu a jeho jídelníček často obsahoval nepříliš zdravá jídla.

  V době, kdy předsedal vládě, se opakovaně potýkal s ledvinovou kolikou, v září 2001 byl kvůli ní několik dní hospitalizován. K mála známým výraznějším zdravotním potížím patřil i úraz z března 2001, kdy si při státní návštěvě Indie natáhl šlachy na noze a několik dní používal hůlku.

  Video Výroky o zdraví prezidenta za poslední rok - Blesk TV

 • 2.Operace očí odstranila šedý zákal

  V době, kdy se chystal vstoupit do přímé prezidentské volby, absolvoval Miloš Zeman malé chirurgické zákroky. Nejprve mu v únoru 2012 v Nemocnici Na Bulovce operovali šlachu v palci levé nohy, o půl roku později se pak podrobil operaci očí, při níž mu v Ústřední vojenské nemocnici v Praze odstranili šedý zákal.

  Mezi prvním a druhým kolem volby pak vzbudilo pozornost jeho přiznání, že denně vypije pět nebo šest skleniček vína a skleniček slivovice tak dvě nebo tři.

  Video Vypadá nemocně, říká, že je zdráv: Tak šel čas s fyzičkou Miloše Zemana. - Jan Jedlička

 • 3.Viróza u klenotů a neuropatie nohou

  Zemanova životospráva se opět stala věcí veřejnou po převzetí funkce prezidenta v březnu 2013. Například v květnu téhož roku, kdy při odemykání komory s korunovačními klenoty působil unaveně a několikrát zavrávoral.

  Podle oficiálního prohlášení měl virózu, v médiích se spekulovalo o opilosti. V srpnu 2013 pak lékaři nově ustaveného konzilia oznámili, že Zeman trpí polyfunkční neuropatií, což bývá neurologická komplikace při cukrovce, kvůli které hůře cítí nohy.

  Miloš Zeman nebyl v kapli Svatého Víta zrovna ve formě, jeho krok nebyl dvakrát jistý.Miloš Zeman nebyl v kapli Svatého Víta zrovna ve formě, jeho krok nebyl dvakrát jistý. | Profimedia.cz - Mafra/Materna

 • 4.Vozík, berle a hůlka po zranění kolene

  Během prvního roku prezidentského mandátu se Miloš Zeman potýkal i se zraněním, které si koncem října 2013 přivodil doma, když v noci upadl a narazil kolenem do skříně.

  Šéf jeho lékařského konzilia Martin Holcát přitom vyloučil, že by za úrazem mohl stát alkohol nebo mrtvice, jak spekulovala některá média. Se zraněním se tehdy prezident léčil více než měsíc, zpočátku se pohyboval na vozíku, později s pomocí berlí, od prosince pak začal jako oporu používat hůlku.

  Video Miloš Zeman o amputaci nohy a popíjení alkoholu - Blesk TV

 • 5.Rázné odmítnutí fám o rakovině

  Loni působil prezident Zeman opakovaně unaveně, zřejmé to bylo především při jeho cestě do Číny a Vietnamu. Hrad ovšem přičítal únavu náročnému programu. Sám Zeman se už v září 2016 svěřil, že se mu zlepšily hodnoty cukrovky, zatímco neuropatie zůstává na stejné úrovni.

  Loni v listopadu pak hovořil o tom, že mu „odešla cukrovka“. Jeho lékař Miloslav Kalaš vysvětlil, že ke snížení hodnot glykemie přispělo dodržování diety a prezidentovo výrazné zhubnutí. Za velké riziko ovšem Kalaš označil to, že Zeman „hodně kouří“.

  Video Zemanova cukrovka: Je na normálu, schopný vládnout dál, řekl jeho lékař. - Jan Jedlička, Blesk Zprávy

 • 6.Lékaři kvitovali prezidentovo zdraví

  Loni v listopadu se také na veřejnosti objevily spekulace o tom, že prezident trpí rakovinou, napsal to třeba na sociálních sítích brněnský politik Svatopluk Bartík. Hrad to rázně odmítl a argumentoval mimo jiné tím, že Zeman v září 2017 podstoupil preventivní prohlídku na počítačovém tomografu, která neodhalila žádný problém, o kterém by se nevědělo.

  Bartík sice své tvrzení brzy stáhl, Zeman nicméně oznámil, že na něm bude požadovat omluvu a pět milionů korun. Policie Bartíka vyšetřuje pro podezření z pomluvy.

  Video Onkolog o údajné rakovině Miloše Zemana: „Nic jsem v dokumentaci nenašel.“ - Blesk Zprávy

 • 7.Chirurgický zákrok v ústech

  Letos 9. ledna šéf lékařského konzilia Holcát řekl, že Zeman je v dobré fyzické a psychické kondici a cítí se dobře. Prezidentův ošetřující lékař Miloslav Kalaš řekl, že Zemanův stav je takový, aby mohl nadále vykonávat svou funkci. Společně s dalšími lékaři odmítli, že by Zeman onemocněl rakovinou.

  Letos v lednu pak Zeman podstoupil drobný chirurgický zákrok v ústech, jehož příčinou byl zánět.

  Video Miloš Zeman o svém zdravotním stavu a hubnutí - Blesk TV

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

hejhej ( 9. března 2018 09:49 )

Především TOP, ODS a STAN nedokáží uznat výsledky voleb. Ty štěkny Adamová a Němcová jsou víc než trapné. Pokud by byly předčasné volby, neměly by se tyto strany - škodiči dostat do PS a vzít do politického propadliště ještě KDUČSL. Piráti jsou trapni, jenom otevřou hubu, jako jejich Michálek, že T.G. radil, že si lidé nemají brát info z internetu. To dokáže z huby vyslovit jenom idiot.

dajka123 ( 8. března 2018 19:06 )

Mě může nas...jedině inteligent ne takový hlupák.😉

sores ( 8. března 2018 18:14 )

Opustili sál ti, kterých se to týkalo, potrefená husa vždycky kejhá!!! Ukázali své velmi neslušné chování a jaký jsou do.by.t.ek a tací chtějí vládnout,fuj.

oshona ( 8. března 2018 17:38 )

To sis měla jako vrátná v kolbence pohlídat Možná by ti za odměnu nějaký nedožraný chlbíčky donesli

alideda ( 8. března 2018 17:34 )

mlhosi nenech se sikanova zenou zivot je kratas na co cekas vole..

Zobrazit celou diskusi
Další videa