Mladíka (†26) na Chebsku umučil policista?! Kriminalisté po 10 letech stahují smyčku

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS)
Autor: ČTK - 
1. 6. 2018
08:49

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) v pátek zadržela dva muže, které podezírá z brutální, téměř deset let staré vraždy na Chebsku. Jedním ze zadržených je bývalý policista, řekl mluvčí GIBS Ivo Mitáček. Druhý podezřelý má podle informací ČTK kriminální minulost, oběma je kolem 45 let. Zřejmě ještě dnes si vyslechnou obvinění z vraždy.

"Ve spolupráci se zásahovou jednotkou z Ústeckého kraje se nám podařilo zadržet dva muže, kteří jsou důvodně podezřelí ze spáchání zvlášť závažného činu, z brutální vraždy mladého, tehdy šestadvacetiletého muže," uvedl Mitáček.

Podezřelí podle policistů zavraždili mladého muže 23. listopadu 2008, a to velmi trýznivým způsobem. Na odlehlém místě nedaleko přehrady Bílý Halštrov ho pachatelé, po nichž kriminalisté dosud marně pátrali, nejdříve těžce zranili, následně zabili. "Muž následkům mučení a těžkých poranění podlehl na místě," uvedl Mitáček.

Případem se podle něj začali příslušníci inspekce zabývat asi před půl rokem, kdy zjistili nové a zásadní skutečnosti. Na základě prověřování a shromažďování důkazů a informací zasáhli dnes ráno společně s krajským ředitelstvím policie a zásahovou jednotkou z Ústí nad Labem v Aši a Chebu. Zadrželi dvě osoby, které převezli do Karlových Varů. "Očekáváme, že jim ještě dnes sdělíme obvinění z trestného činu vraždy," řekl Mitáček.

Za šest let, co GIBS vyšetřuje trestné činy policistů a dalších příslušníků bezpečnostních složek, řešila i několik případů vražd. "Ale žádný nebyl proveden tak brutálním způsobem," dodal mluvčí inspekce.

Případ v minulosti prověřovala tehdejší Inspekce ministra vnitra a následně byl předán i tehdejšímu policejnímu orgánu Krajského ředitelství policie Západočeského kraje. V té době se však nepodařilo shromáždit dost důkazů, a proto byla věc v srpnu 2009 odložena.

Mrtvého mladíka našli v listopadu 2008 silničáři u obce Podhradí nedaleko Aše. Policie případ začala tehdy vyšetřovat pro podezření z ublížení na zdraví z následkem smrti.

Doporučujeme
pavel215_klafunda ( 1. června 2018 16:16 )

Hrozím se představy co je dnes normální.

Kateina K. ( 1. června 2018 11:05 )

 Ne nebyl,byl.To normální kluk z normální rodiny.Takže by M.N. dostat metal fakt neměl.Pan Klíma o tom již kdysi točil.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud