Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Oblačno 12°C

Zvrat v případu fotbalisty Braňa ubodaného kvůli taxíku: Sám útočil?

VIDEO: Jsou tohle skutečně poslední chvíle slovenského fotbalisty, kterého loni v říjnu ubodali v Bratislavě?  (Autor: archiv Blesku)
Autor: DH - 
23. května 2018
13:58

V říjnu minulého roku došlo na bratislavském Hvězdoslavově náměstí k otřesné vraždě fotbalisty Branislava (†37). Z činu byl obviněn muž indického původu Nishid. Na sociálních sítích několik měsíců po vraždě však začalo kolovat video, na kterém jsou možná zachyceny poslední chvilky před smrtí muže z Bratislavy.

Tohle byl pro Slovensko velký šok. Odehrál se 7. října a jednalo se o brutální vraždu fotbalisty Branislava (†37). Toho měl, údajně kvůli sporu o taxík, ubodat na Hvězdoslavově náměstí v Bratislavě Ind Nishid. Ten podle policie bodl oběť celkem čtyřikrát do oblasti krku a uší. To způsobilo tak vážná zranění, že muži už nebylo pomoci.

Nishid z místa trestného činu utekl, ale netrvalo dlouho a policie údajného pachatele chytila. Ten je až do nynějšího dne ve vazbě.

Nyní ale přišel šok. Několik měsíců po hrůzném činu totiž začalo po Facebooku kolovat video, na kterém mají být údajní skuteční pachatelé vraždy. To na svém profilu zveřejnila stránka Justice For Timothy, která se postavila za Inda Nishida, který na Slovensku dlouhá léta žije a se svou ženou Lucií má dvě děti. Podle této stránky za činem stojí trojice kamarádů včetně Branislava, kteří jsou na videu zachycení. Ti prý Inda napadli, což je i na videu vidět, a ten tak jednal pouze v sebeobraně. Jak je vidět na videu, Nishid dokonce tváří v tvář skupince tří mužů zvedal ruce nad hlavu, což by mohlo být vykládáno jako gesto smíru či neútočení.

Video na celý případ vrhá nové světlo a i díky němu by mohl být Ind zproštěn obvinění z úkladné vraždy, za kterou mu hrozí až 20 let vězení. 

Video:

VIDEO: Jsou tohle skutečně poslední chvíle slovenského fotbalisty, kterého loni v říjnu ubodali v Bratislavě?VIDEO: Jsou tohle skutečně poslední chvíle slovenského fotbalisty, kterého loni v říjnu ubodali v Bratislavě? | archiv Blesku

Další videa
Články odjinud