Soud v případu naposledy jednal loni v září, tehdy přibral znalce, který musel rozhodnout, zda je dívka, kterou se Sudků pokusila uškrtit, schopna vypovídat. Podle státního zástupce Michala Muravského je důležité, aby před soudem mluvila. „Byla jedinou přímou svědkyní a zároveň poškozenou toho útoku, takže by bylo dobré ji slyšet,“ řekl žalobce novinářům.

Dnes měla soudkyně v plánu vyslechnout znalce, který posudek o napadené dívce zpracovával, ten ale z pracovních důvodů nepřišel. Svědkyni, na jejímž výslechu trvá obhájce i státní zástupce, se zase nepodařilo předvolat. Jednání proto Králová po chvíli odročila na 7. srpna. Soudkyně také upozornila na to, že Sudků jako svědkyni předvolávat nebude. „K objasnění celé události by nepřispěla,“ řekla soudkyně.

Není to poprvé co bylo projednávání případu odročeno - totéž se stalo i v srpnu. Svědkyně Daniela K. (23), která měla vypovídat, tehdy v místnosti zkolabovala. „Přišli jsme do kavárny na Malou Stranu a tam jsme si objednali pití. Když jsem odcházela ze záchodu, tak mě...,“ stihla říct roztřeseným hlasem svědkyně, než se přímo v místnosti sesunula na zem a začala plakat. Museli ji ošetřit záchranáři. 

Její kamarádky pak vypověděly, že právě slavily rozlučku se svobodou jedné z nich v kavárně na Újezdě, když Daniela přišla ze záchodu a sdělila jim, že ji škrtila žena. „Sedla si a brečela. Já jsem si jí všimla, protože to byla velmi výrazná osoba, tak jsem se jí zeptala, jestli jí škrtila a řekla, že ano, že je sexuální deviant, že bere léky," uvedla Natálie S. 

Další z předvolaných svědkyň Arpi H. pak zavolala policii s tím, že její kamarádku napadli a že útočnice je stále na místě. Policisté tam byli asi za dvacet minut a začali bezprostředně případ řešit. Otřesenou Danielu K. i Michelle Sudků vyslechli.

Případ nechtěly řešit 

Dívky se podle svých výpovědí následně shodly na tom, že nechtějí případ řešit, a policisty poprosily, aby vše proběhlo tak, aby nemusely na policejní služebnu. Podle svědkyně Arpi H. policisté dívkám řekli, že to není tak jednoduché. Nakonec se dohodli, že Michelle Sudků nechají převézt do Bohnic.

Video
délka: 01:43.59

30 let pro vražedkyni z Anděla: Soud neuznal její nepříčetnost Markéta Volfová

Sudků, která podle lékařů trpí nekrofilním a útočným sadismem, napadla dívku na toaletách kavárny 5. července 2016. Pokusila se ji uškrtit tričkem, dívku zachránilo to, že se aktivně bránila a podařilo se jí přivolat pomoc. Přivolaní policisté, kteří nyní čelí obžalobě ze zneužití pravomoci, ale Sudků nechali pouze převézt do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích, lékařům navíc informace o útoku nepředali.

Napadená žena ve své výpovědi na policii uvedla, že jí zasahující policisté dali na výběr – buď bude muset na služebnu kvůli sepsání záznamu, nebo nic nenahlásí a oni se postarají, aby byla útočnice převezena do Bohnic. Sudků lékaři o dva týdny později z léčebny propustili, v ten samý den ubodala jinou ženu v obchodním centru. V době útoku byla podle soudu příčetná, chtěla se prý lékařům pomstít za to, že ji propustili, a zajistit si další pobyt v léčebně. Za vraždu a pokus o ni jí pražský městský soud uložil 30 let vězení.

Fotogalerie
36 fotografií