V Polsku museli zavřít dálnici do Varšavy! Zalila ji čokoláda

Autor: ČTK - 
9. 5. 2018
22:51

Sladká pohroma! Polská policie musela ve středu ráno zcela uzavřít úsek frekventované dálnice A2 spojující Varšavu s Poznaní kvůli nesjízdnému povrchu. Uzavírku způsobila nehoda kamionu, z jehož cisterny vyteklo 24 tun čokolády. Podle hasičů způsobila kakaová hmota daleko větší problémy, než v zimě činí na silnicích sníh.

Podle televize TVN24 narazil kamion do svodidel a převrátil se z dosud neznámých příčin poblíž města Vřesno ve Velkopolském vojvodství východně od Poznaně. Tuny hnědé hmoty vytekly před šestou hodinou ráno do obou směrů dálnice, což přimělo policii uzavřít přibližně patnáctikilometrový úsek k městu Slupca.

„Kontaktovali jsme výrobce čokolády. Shodli jsme se, že je potřeba použít tlakové mytí teplou vodou, což chvíli potrvá. Tuhnoucí čokoláda je horší než sníh,“ řekl TVN24 šéf místních hasičů Bogdan Kowalski.

Situaci podle něho zhoršili řidiči, kteří se ještě před uzavřením dálnice pokusili čokoládou projet. To jim sice s obtížemi vesměs vyšlo, avšak „rozvezli“ lepkavou hmotu po úseku dlouhém několik kilometrů, který se musí rovněž očistit.

Silničáři a hasiči brodící se mnohdy až po kotníky v čokoládě odhadovali, že kompletní úklid dálnice potrvá několik hodin.

Doporučujeme
jity ( 10. května 2018 09:37 )

Tak lízat silnici a lízat, nebo se na tom hnusu z palmového oleje někdo přerazí.

tarzanzroduopic ( 10. května 2018 00:37 )

No tu hnusnou, Polskou umělou čokoládu, budou odklízet ještě hodně dlouho, pro to že by ji ani pes nežral... Můžou být rádi, že se tam nevylilo to jejich hnusné pivo, které chutná, jak kdyby jste roztopili bonboniéru a nachcali na to... To by byla teprv katastrofa...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud