Nové informace v případu pašeračky Terezy: Boss Tárik je na útěku!

Autor: ljš - 
5. 5. 2018
05:00

Ne tři, ale celkem pět lidí už je obviněno v případu české pašeračky Terezy H. (22), která byla zadržena v polovině ledna na mezinárodním letišti v Láhauru. Oba hlavní podezřelí jsou ale na útěku.

Vyšetřovatelé se od ledna snaží rozkrýt gang, pro který měla Tereza drogy převézt. Češka s celníky podle dostupných informací od počátku ochotně spolupracovala a na základě informací z jejího telefonu byli krátce po ní zadrženi dva muži.

Toto číslo se od té doby nezměnilo, dva členové gangu byli ale obviněni v nepřítomnosti. "Obvinění jsou krom Terezy celkem čtyři, jen dva jsou ale ve vazbě. Jde o muže jménem Shoaib, u kterého bydlela v Gujranwale, a jednu další osobu," řekl Blesk.cz zdroj obeznámený s případem.

Policii se tak zatím podařilo dopadnout jen malé ryby. "Šéfa gangu Tárika a dodavatele drog Haroona Pathana zatím nezadrželi, jsou na útěku. Vedeni jsou ale jako hlavní obvinění," vysvětlil zdroj. Tárik, který měl s Češkou údajně milostný poměr, se zřejmě skrývá v zahraničí. V době Terezina zadržení žil totiž v britském Manchesteru. Dodavatel Haroon podle něj pochází ze severního pohraničí Pákistánu, tzv. kmenové oblasti. I on se nachází neznámo kde.

Odročeno

Tereza měla v pátek před soud předstoupit spolu s Shoaibem. Jednání bylo ale velmi krátké. "Nedostavili se totiž někteří předvolaní zaměstnanci celnice letiště, kteří měli být očitými svědky zadržení," uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová. Podle informací Blesku navíc nepřišel ani advokát Terezina spoluobviněného. Další jednání by mělo proběhnout příští středu. 

Vyhlášení rozsudku je tak zatím stále daleko. Češce bylo zatím přečteno pouze obvinění. Za pašování drog jsou v Pákistánu obvykle velmi vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti. Ten se ale podle českého ministerstva zahraničí zpravidla neuplatňuje vůči cizincům. Pro výši trestu je klíčová hmotnost převážené drogy. Protože nepřesáhla deset kilo, mělo by Tereze, která ovšem stále trvá na tom, že je nevinná, hrozit maximálně 14 let za mřížemi.

Video Pašeračku Terezu čekalo u soudu zklamání: Nemohla předat dopis rodičům - Youtube.com

V případě odsouzení by mohla doufat, že si trest bude moci odsedět doma. České ministerstvo spravedlnosti v březnu uvedlo, že Česko chce s Pákistánem uzavřít smlouvu o předávání vězňů. Důvodem je právě Terezin případ.

Pákistánští celníci ji zadrželi 10. ledna, údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Odtud se podle pákistánského tisku chystala pokračovat do Irska. Devět kilogramů drogy našli celníci v ženině kufru.

Video Pašeračka Tereza znovu před soudem: Pro obvinění si přišla v novém outfitu! - Facebook.com

Video Češka Tereza H. přichází v Pákistánu k soudu 

krkoun ( 5. května 2018 09:58 )

No, zase budeme živit takovou mrchu, která mimo ostudy pro náš stát nic neudělala.

josefvyskoc ( 5. května 2018 09:21 )

Jáj bóže můj, jáj móre, ona není cigánka, ona je bílá, tady vidím velký špatný, to je vysloveně magogie todleto!

pulnoc ( 5. května 2018 08:23 )

Ta holka by se mela modlit,aby sedelea co nejdele.To,ze napraskala k omplice ji hned tak neodpusti,jakmile bude na svobode,tak ji odprasknou

kolokolo ( 5. května 2018 07:37 )

Doufám že ta nechutná špína a pašeračka si odsedí jako každý trest v zemi kde udělala trestný čin.Nevim proč by měla za naše peníze odpykávat trest u nás...!

jardavozembouchak ( 5. května 2018 05:51 )

Za chvili bude ten pripad zlocinne Terezy v ucebnicich dejepisu. To je hordi, nez zpravy o Gottovi, Patrasove a dalsich. A to se blizi uhorkova sezona v lete... Nejen opacka nesmyslu v telkach, ale i pitchoviny v bulvaru.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud