Na slepák mi doporučili paralen: Skandální úmrtí vyhozeného pacienta v ústecké nemocnici má dohru

11. dubna 2018
05:20

Případ úmrtí pacienta v ústecké Masarykově nemocnici šokoval Česko. Itala Maria Fava (†75), který si stěžoval na vážné zdravotní potíže, lékaři poslali dvakrát domů s tím, že mu nic není a ať si vezme paralen. Muž nakonec zemřel. Za poslední dobu jde už o několikátý skandál ústecké nemocnice a lidé na internetu nešetří na místní zdravotnické zařízení kritikou.

U Maria se objevily zdravotní problémy v pátek ráno. „Bolelo ho na prsou, v krku, měl bolesti hlavy a silné brnění levé ruky, nemohl ani polknout,“ popsala kamarádka Lenka Kodešová, která Maria následně odvezla do nemocnice. Lékaři ho ale k jejímu překvapení poslali domů a doporučili mu jen užívat paralen. A to i napodruhé, téhož dne večer, kdy se muži opět přitížilo a musel se do nemocnice dopravit záchrankou. Jedna z lékařek měla Lence dokonce říct, že její známý simuluje. Napotřetí, v půl desáté večer, už muže do nemocnice přijali. Pár hodin nato ale zemřel.

Lenka zdrcená ztrátou blízkého přítele na nemocnici podala trestní oznámení pro podezření ze zanedbání lékařské péče s následkem smrti. Případem se nyní zabývá policie. Lidé na internetu si mezitím stěžují na místní zdravotnický personál a jejich péči.

„Jo tak paralen tam rádi předepisují… Řeknu, že 40 kapek algifenu na bolest nezabralo a doktor mě pošle zpět domů, ať si vezmu paralen, protože jsem podle nich chirurgicky v pořádku a v Děčíně mi vzápětí vyndají slepák,“ nešetřila kritikou jedna z uživatelek na Facebooku. „Přivezli mě na pohotovost s vyhřezlou plotýnkou. Nemohl jsem téměř chodit a ta pi**a se mnou nejenže jednala jak s onucí, ale ještě mě s klidem Angličana poslala domů. Ani nevím, jak se mi povedlo se odplazit na noční bus a dojít domů, vím jen, že to byla pekelná bolest. Ráno už jsem z postele nevstal a záchranka mě vezla na neurologii houkačkou,“ přidává další s tím, že následně v nemocnici strávil deset dnů na kapačkách.

A není to jediný skandál, který v poslední době musí ústecká nemocnice »žehlit«. Loni v říjnu tu na pacientku (†80) při standardním vyšetření spadl rentgen a seniorka na místě zemřela. Případ vyšetřuje policie pro podezření z usmrcení z nedbalosti, podle Krajské zdravotní, pod kterou ústecká nemocnice spadá, incident ale způsobila mechanická závada.

V březnu se pak na internetu objevilo šokující video z té samé nemocnice zachycující, kterak jeden z místních doktorů zavolal policii na matku, jež chtěla zůstat na jednotce intenzivní péče s malým miminkem. Více o tomto případu se dozvíte ve videu pod článkem.

Video Dohra skandálu v ústecké nemocnici: Primář napadl kamarádku matky nemocného dítěte. - FTV Prima
Video Drama v Ústí: Doktor zavolal na matku policii! Chtěla být s nemocným synem. - Facebook/Petra Langová

 

ondra1974 ( 18. října 2018 22:08 )

Doktori a zdravotni sestry jsou nejvetsi arogantni swi ne, tedy abych byl presny, ne vsichni a vsechny, ale drtiva vetsina je. Ti si mysli, ze jsou vic jak panbuh.....to jak nekdy jednaji s pacienty je kolikrat na poradnou presdrzku.

Desterz ( 11. dubna 2018 23:16 )

Vracet je možno cokoli, netřeba se tázat, v lékárně ochotně převezmou zpět. A kdo nechce prášky, může se nechat třeba vykuřovat jalovcem nebo pít cosi, ředěné jedna ku stu miliardám. Je to každého volba, nikdo nikoho přece nenutí jít k doktorovi, nebo se mýlím? Mimochodem, jak jinak má budoucnost na dnešek pohlížet?? To by ta budoucnost za moc nestála, kdyby za 500 let nebyly dnešní názory V ČEMKOLI trapně zastaralé

oldedek ( 11. dubna 2018 11:50 )

I já nemám dobré zkušenosti s Ústím. Z Mostu mne ještě v sobotu urgentně hnali na oční operaci sítnice do Ústí, nó a pak z "urgentního" se NAKONEC stal termín, který by mi nedokrvovanou sítnici zničil ... Díky známým jsem se dostal včas do FN Vinohrady ...

gabreta ( 11. dubna 2018 11:20 )

To jsou ti doktroři, co s nimi odborář Angel, pod heslem "Děkujeme odcházíme", chtěli přidat a jinak odejdou do zahraničí? Tak ti ať jdou třeba do perdele i s Angelem a na cestu jim zahraje ještě kapela "Pochod padlých revolucionářů"!!

putman ( 11. dubna 2018 10:22 )

Havlokapitalismus v praxi, mafie a vrazi v bílých pláštích.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud