Konec hádek na JIP: Honzík s maminkou, na kterou volali policii, je už na běžném pokoji

Autor: ljš - 
28. března 2018
17:46

Dobré zprávy! Stav pětitýdenního Honzíka, na jehož matku zavolal na ústecké jednotce intenzivní péče lékař policii, protože nechtěla na noc odejít, se zlepšil natolik, že mohl být přemístěn na běžný pokoj.

„Právě jsme se přestěhovali na standardní oddělení. Malý je bojovník, dnes se začal kojit jako o závod. Zdá se, že se mu daří čím dál lépe. Hází na mě opět své nádherné úsměvy a pohledy. To je mi největší odměnou a náplastí,“ informovala včera na Facebooku Honzíkova maminka Jarka.

Ta má za sebou nepříjemný zážitek z tamního oddělení JIP, kde Honzík předtím se zápalem plic ležel. V pátek chtěla u dítěte zůstat přes noc, ale lékař jí to nedovolil. V sobotu se již ale poslat domů nenechala a zavolala na místo svou kamarádku, dulu Petru Langovou.

Když nechtěly po skončení návštěvních hodin odejít, přivolal na ně policii. Ta se ovšem postavila na stranu matky a u dítěte ji nechala. „Hlídka na místě zhodnotila situaci, ze strany ženy nedošlo k protiprávnímu jednání ani k porušení interních předpisů nemocnice a matka na JIPu zůstala,“ řekla Blesku ústecká policejní mluvčí Jana Slámová.

I přes vyjádření policie se vedení nemocnice za lékaře postavilo. „Došlo k narušování provozu ze strany matky. Dohoda s ní o možnostech či podmínkách nepřetržité přítomnosti u dítěte se ukázala nemožná,“ řekl ředitel nemocnice Petr Fiala.

Právní dohru ale zřejmě bude mít jiný incident, který se na JIPce odehrál v neděli. Dula Petra Langová, která tehdy přišla na oddělení Honzíkovu matku na chvíli vystřídat, obvinila přednostu Dětské kliniky Jaroslava Škvora z napadení. Má navíc k dispozici zvukový záznam, na kterém lékař říká: „Vypadni, nebo ti dám přes držku!“ 

Video Dohra skandálu v ústecké nemocnici: Primář napadl kamarádku matky nemocného dítěte. - FTV Prima

Doporučujeme
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud