Středa 21. února 2024
Svátek slaví Lenka, zítra Petr
Oblačno, déšť 9°C

Pohřeb novináře Kuciaka a jeho přítelkyně: Nečekané rozhodnutí rodiny

Autor: csk, ljš - 
2. března 2018
10:23

Velmi se milovali a těšili se, že se vezmou. Svého velkého dne se ale už novinář Ján Kuciak (†27) a jeho přítelkyně Martina (†27) nedočkali. Neznámý pachatel je minulý týden popravil v jejich domě. Rodina se rozhodla splnit jim jejich sen v den jejich pohřbu.

Přestože se Ján a Martina velmi milovali, na onen svět odejdou každý zvlášť. Rodiny je pohřbí v jejich rodných vesnicích. V pátek ve tři hodiny se nejbližší naposledy rozloučí s mladou archeoložkou, o víkendu pak se zavražděným novinářem.

Příbuzní se rozhodli pro velmi netradiční pohřeb. Chtějí zesnulým totiž splnit jejich největší přání. Na poslední cestu je obléknou do svatebních šatů, které už měli připravené.

Zazní také píseň, kterou Ján vybral pro první společný tanec. „Těšili se na to a připravovali. Co se nepodařilo dokončit jim, musíme dotáhnout my. Aby alespoň tak byli spolu. Bylo to připravené pro jejich velký den,“ uvedla matka Martiny Zlatica.

Svatbu chystali dlouho

Ještě minulé pondělí řešil Adam se svojí sestrou etikety na svatební víno. Podle jeho slov byla prakticky celá svatba připravená: „Už to bylo celé naplánované a zařízené. Fotograf, odvoz. Úplně všechno,“ uvedl.

Pár byl zastřelen v domě, do kterého se nedávno nastěhoval. „Koupili dům po starší paní, která v něm zemřela. Celý ho opravovali. Pomáhal jsem jim já a i bratr Lukáš. V létě chtěli dělat kuchyni a přestavět celé horní patro, aby tam mohly být pokoje pro děti,“ vysvětlil.

Nebáli se

O mladý pár se obávala jen Jánova matka, nikdo si totiž nedokázal představit, v jak vážném jsou nebezpečí. „Mě to nikdy nenapadlo. Ján se nebál. Maximálně čekal trestní oznámení. Mluvil jsem se sousedem. Martina se před pár dny usmívala. Netušili, co se blíží,“ popsal Adam.

Zdrcený bratr doufá, že budou pachatelé brzy dopadeni a tvrdě potrestáni. „Chtěl bych pro ně doživotní trest. Tu vraždu museli předem plánovat, delší dobu. Myslím, že je zabil nájemný vrah. Proč by si někdo jiný špinil ruce,“ uvedl Adam na závěr.

Vše o smrti novináře Jána Kuciaka čtěte zde >>>

Poslední článek Jána Kuciaka o propojení italské mafie a slovenské politiky najdete zde >>>

Video  Otazníky kolem vraždy novináře a jeho dívky: Tři kávy na stole a odemčené dveře.  - TV JOJ
Video se připravuje ...

Video  Vražda novináře a jeho přítelkyně: Matka Martiny chystá pohřeb místo svatby.  - tv Joj
Video se připravuje ...

Video  Fico ukázal milion eur za dopadení vraha novináře. Opozice žádá, aby vlivní rezignovali.  - TV JOJ
Video se připravuje ...

 

kinki ( 2. března 2018 21:55 )

citron, Martina bola jedinacik, a polosirota.Nemala este ani 15 rokov, ked jej zomrel otec. To Janko ma 2 bratov.

koloman ( 2. března 2018 16:13 )

Chytráku o kom je článek určitě ne o jeho bratrech i kdyby jich měl 10

pulsar ( 2. března 2018 15:06 )

FICO DO BASY!!!

koloman ( 2. března 2018 14:12 )

To je humbuk kolem jednoho novináře co čekal už mu vyhrožovali nebral to vážně tak čemu se teď všichni diví

clarabella ( 2. března 2018 12:23 )

 Neobhajuju co se stalo, ale co ten typek čekal?! Ze někdo kdo má auto za 200mega si nechá líbit, aby jeho kšefty někdo rozmazaval v novinách. Tito lidi mají takový prsty, ze muže být rad, ze je mrtvej on a ta jeho a ne celá rodina kromě nich. Divím se ale, ze to udělali u nich doma a spis je někam neosvětlí zahrabat. Nikdy by se nenašlo a bez těla co by kdo komu mohl?!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání