Pražský znásilňovač z výtahu má trik: Pozor, pokud se vám stane tohle!

Autor: dce - 
27. února 2018
15:21

Pražští policisté od loňského listopadu pátrají po muži, který se měl pokusit znásilnit ženu ve výtahu jednoho z domů. Žena se mu ubránila pomocí pepřového spreje. Podle záznamů z kamer v metru si ale muž oběť vytipovával déle a se ženami se pokoušel zapříst hovor vícekrát.

K pokusu o znásilnění došlo 19. listopadu 2017 na Praze 8 po osmé hodině večer. Napadená žena vystoupila na Ládví z metra a přestoupila na autobus. Po dvou zastávkách vystoupila a zamířila k domovu. Všimla si, že za ní jde muž v zářivě žluté bundě se sluchátky v uších.

„Když jsem přišla k baráku a začala odemykat vchodový dveře, on ke mně automaticky přistoupil, připadal mi takový suverénní, tak jsem ho pozdravila a pustila jsem ho dovnitř, protože mi připadalo, že jde za někým v baráku,“ uvedla oběť podle rekonstrukce výpovědi v pořadu Na stopě.

To byla ovšem její osudová chyba. Muž s ní nastoupil do výtahu, když se ho zeptala, do jakého patra jede, ignoroval ji, pak si vyndal sluchátka z uší a dělal, že jí nerozumí. Žena tedy zvolila pouze své patro a výtah se rozjel.

„Ujeli jsme zhruba jedno patro a on mě chytil za ruku a za hlavu a vypadalo to, že mě chce začít líbat. Tak jsem se začala bránit,“ vypráví žena. Útočníka kopala a křičela. Nakonec se jí podařilo dostat ruku do kapsy, kde měla pepřový sprej, který muži vystříkala do obličeje.

Výtah v tu chvíli zastavil a muž se vypotácel ven a utekl. Žena pak vyhledala pomoc, která zavolala policii. Policisté, ačkoliv se jim podařilo zajistit mnoho záznamů z kamer v metru, na kterých se muž vyskytuje, stále neznají mužovu totožnost. Hledají svědky, se kterými, jak je ze záznamů patrno, se muž snažil navázat kontakt. Je ovšem možné, že v Praze byl pouze krátký čas.

„Mělo se jednat o 165 cm vysokého pachatele, který byl mírně zavalité postavy, měl tmavé vlasy se začínající pleší a byl oblečen do svítivě žluté bundy,“ informoval policejní mluvčí Jan Daněk. Pokud muže poznáváte, můžete se polici ozvat na lince 158.

hanka666 ( 27. února 2018 18:39 )

Vypadá jako syrský atomový vědec.

majojo ( 27. února 2018 17:52 )

No a jestli je to takovej blb jako znásilňovač, tak si tu kanárkovou bundu nechá a chodí v ní dál....

hujer.z.blesku ( 27. února 2018 17:46 )

Momentálně jsi za blba bez patřičného vzdělání ty. Fotka i video byly zveřejněny už v listopadu hned po činu. To, že to zveřejnil Blesk až teď je věc jiná, chytrolíne!

hujer.z.blesku ( 27. února 2018 17:43 )

Policie fotku i video zveřejnila ihned, Blesk až nyní. Blesk není policie.

paralenka ( 27. února 2018 16:21 )

Vážení poldové, celá akce připomíná tu z Přerova 29. prosince, také sledování z nádraží, osahávání, opakovaný útok... bradka, hodně podobný scénář! Co kdybyste to zkusili prověřit?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud