Cestující během letu do Prahy okradli o statisíce: Peníze se našly v podivné skrýši

Rvačka dvou pasažérů na palubě letadla
Autor: ČTK - 
7. ledna 2018
09:35

Od dosednutí na ranvej pražského letiště dělilo cestující společnosti Hainan Airlines sotva půl hodiny, když si jedna z cestujících všimla, že jí zmizely peníze. Ke zděšení ostatních pasažérů nebyla jediná. Lidem zmizely stotisícové částky.

Cestující, z nichž většina byli Číňané, o hotovost přišli během letu společnosti Hainan Airlines 29. prosince. Peníze měli uložené v kapsách na sedadle nebo v zavazadlech v úložných prostorách nad hlavou. Toho, že jí chybějí peníze, si asi půl hodiny před přistáním v Praze všimla jedna cestující a vyzvala ostatní, aby si zkontrolovali, zda něco nechybí i jim.

Byly jim ukradeny částky od 240 do 5000 dolarů (od 5090 do 106.050 korun). Při prohlídce letadla se peníze našly zmačkané pod jedním sedadlem. Balík dolarů byl také nalezen nacpaný do polštáře. Podle agentury Nová Čína policie zadržela 40letého muže, zřejmě Číňana, pro podezření z krádeže. Bude poslán zpět do Číny. Současně čínská ambasáda v České republice vydala varování pro své občany před krádežemi.

Podle internetového portálu pro Číňany žijící v zahraničí Chinaqw.com krádeží během letů v posledních letech přibylo. Údajně je mají na svědomí gangy, které do letadla vysílají dva až tři lidi. Ti si příruční zavazadla uloží daleko od svých sedadel a pak během cesty chodí po letadle a vyhlížejí si oběti.

Minulý víkend byl v Bruneji na osm měsíců uvězněn Číňan, který se přiznal, že svému spolucestujícímu 27. prosince během letu z Hongkongu do Bruneje ukradl 2000 dolarů.

Konflikty na palubě letadel se stále častěji dostávají do médií zejména díky pohotovým spolucestujícím, kteří je neváhají zaznamenat na svá mobilní zařízení. Podívejte se na VIDEO: 

Video  Vyšinutá žena chtěla za letu otevřít nouzový východ. Zpacifikovala ji policistka.  - reprofoto twitter.com/Kristy Gillentine

tomik007 ( 7. ledna 2018 12:09 )

ANO - nekteri CINANE uz prevzali ceske obyczeje

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud